BRAVO, MOMCI! Orlići bolji od Turske, Srbija na korak od četvrtfinala EP!

20.05.2022

13:34

Reprezentacija Srbije do 17 godina pobedila je Tursku rezultatom 2:1 u drugom kolu Evropskog prvenstva.

Srbija je osvojila 4. bod na EP, pošto je prethodno remizirala sa Belgijom (1:1).Odlično su u meč ušli Orlići i već u 17. minutu su stigli do prednosti, strelac je bio Šljivić.

Ipak naši momci nisu uspeli da odu na veliki odmor sa vođstvom, pošto je dva minuta pre kraja prvog dela Uzun poravnao rezultat.

U nastavku ponovo odličan start izabranika Radovana Krivokapića, igrao se 52. minut kada je Bubanj odlično uposlio Miloševića koji je doneo novo vođstvo našim momcima. Bulbul je u 78. minutu ponovo zatresao mrežu Lijeskića, ali je glavni sudija svirao faul nad golmanom.

U završnici meča srpski čuvar mreže Luka Lijeskić bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu Orlića, imao je nekoliko bravuroznih intervencija.  Na kraju utakmice Jildrim je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Lijeskićem.