PARTIZAN ČUVA NADU ZA TITULU! Rikardo oborio rekord, ubedljiva igra crno-belih na krovu! (VIDEO)

16.05.2022

20:23

Fudbaleri Partizana savladali su u gostima ekipu Voždovca sa 3:0 u šestom kolu plej-ofa u Superligi Srbije.

Rikardo Gomeš

Ovom pobedom Partizan je sačuvao nadu za titulu, ali ukoliko Zvezda odigra makar i nerešeno sa Voždovcem u poslednjem kolu, crveno-beli će osvojiti petu vezanu titulu!

Partizan je bio ubedljivi ove večeri na krovu, a golove za Partizan u dva navrata sa bele tačke postigao je Rikardo, dok se u listu strelaca upisao se Igor Vujačić.

Meč je prvobitno bio zakazan za 16 i 30, ali je usled dojave o bombi na krovu TC Voždovac, utakmica pomerena četiri sata kasnije. Napadač Partizana Rikardo Gomeš upisao je i 37. gol za crno-bele čime je postao najefikasniji strelac "parnog valjka" u jednoj sezoni. Prethodno je Mateja Kežman postigao 35 golova u sezoni 2000 /2001.

Voždovac - Partizan

0:3

(Rikardo 28, 39 penal, Vujačić 66)

KRAJ MEČA!

DRUGO POLUVREME!

88. minut: Sama završnica meča...

83. minut: Mogao je Milovanović da postigne i četvrti gol za crno-bele, ali je Krunić zaustavio ovaj udarac glavom.

80. minut: Partizan sigurno korača ka trijumfu!

77. minut: Odličan udarac Holendera, ali pogađa stativu!

72. minut: Gol Rikarda, ali je poništen zbog ofsajda!

66. minut:  Odlično je skočio Igor Vujačić, Krunić uspeo da zakači loptu, ali ne i da odbrani šut glavom!

60. minut: Prvi pokušaj crno-belih u nastavku, Terzić je šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

58. minut: Nastavlja se terenska inicijativa Voždovca, Partizan se povukao i čeka priliku za kontru.

52. minut: Pritisak domaćeg tima, otvorena i povezana igra, ali i dalje bez pogotka...

48. minut: Udarac Milojevića, ali siguran Stevanović! Šutirao je jako i po zemlji iskosa sa leve strane!

PRVO POLUVREME:

KRAJ PRVOG DELA!

45. minut: Tri minuta nadoknade vremena!

40. minut: Preletela je lopta Vujačića, ali Pantović nije uspeo da pogodi iz situacije 1 na 1 pogodi mrežu crno-belih.

39. minut: Novi penal za Partizana i novi gol Rikada za 2:0!

37. minut: Prilika za Lasickasa, ali Stevanović sjajno zaustavlja ovaj šut - ostaje 0:1.

36. minut: Udarac Meniga sa nekih 16 metara, ali lopta odlazi preko gola!

30. minut: Nova šansa za Rikarda, ali Gomeš ne pogaša iskosa sa desne strane.

27. minut: Penal za Partizan! Rikardo je oboren sa leđa, a sa bele tačke gol postiže Rikardo za 0:1!

Gomeš je tako upisao i 36 gol za crno-bele čime je postao najefikasniji strelac crno-belih u u jednoj sezoni. Prethodno je Kežman postigao 35 golova u sezoni 2000 /2001.

22. minut: Filip Holender ulazi u igru umesto povređenog Natha.

17. minut: Menig je šutirao u okvir gola, ali zasad sjajni Miluš Krunić još jednom je večeras odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

15. minut: Terenska nadmoć Partizana, pletu mrežu oko gola domaćina.

8. minut: Nema kalkulisanja ni na jednoj ni na drugoj strani, igra se otvoreno!

2. minut: Sudiji Andriji Stojanoviću iz VAR sobe javljeno je da se Rikardo nalazio u ofsajdu. Ostaje 0:0!

1. minut: Uspeo je Rikardo da pogodi posle samo 30 sekundi igre, ali je dosuđen ofsajd. Čeka se šta će reći VAR soba!