SERIJA A: Milan odradio posao - jednom rukom na SKUDETU!

08.05.2022

20:43

Pobeda Milana nad Veronom.

Igrači Milana i Verone

U okviru 36. kola italijanske Serija A, Verona je dočekala ekipu Milana. Gosti su slavili sa 1:3.

Gosti su poveli golom Sandra Tonalija, ali je gol poništen odlukom VAR-a.

Domaćini su to iskoristili i poveli u 38. minutu golom Faraonija, ali je Tonali ponovo bio strelac u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Ovaj put, gol je priznat.

Potpuni preokret, i 1:2 za Milan, obezbedio je Tonali, ponovo, golom u 50. minutu.

Konačni rezultat postavio je Florenci, golom u 87. minutu i zagarantovao pobedu Milana od 1:3.

Milan je na čelu tabele, sa 80 bodova i na korak od Skudeta, dva kola pre kraja. Imaju dva boda više od Intera.

Verona je na devetoj poziciji sa 52 boda.