EVROPA DOBIJA NOVOG ŠAMPIONA: Real u polufinalu posle produžetaka i NAJLUĐEG DVOMEČA godinama unazad! Bajern ispao! (VIDEO)

12.04.2022

18:00 >> 21:33

Real iz Madrida i Viljareal su prvi učesnici polufinala Lige šampiona.

Rodrigo i Karim Benzema slave gol

Fudbaleri madridskog Reala uspeli su posle drame na stadionu "Santijago Bernabeu" da se domognu polufinala elitnog takmičenja.

Kraljevski klub je posle produžetaka iz Lige šampiona eliminisao još uvek aktuelnog prvaka Evrope, ekipu Čelsija.

Posle pobede od 3:1 u Londonu prethodne srede, igrači Reala su u regularnih 90 minuta revanša izgubili istim rezultatom, a u dodatnih pola sata su postigli još jedan gol i poraženi su sa 3:2. Međutim, prošli su dalje ukupnim rezultatom 5:4.

Mejson Maunt je postigao jedini gol u prvom poluvremenu, u 15. minutu, a na samom startu drugog dela je Antonio Ridiger anulirao ukupnu prednost Madriđana. Bilo je to u 51. minutu.

U tim trenucima su Plavci bili nezaustavljivi, pošto je Markos Alonso u 63. minutu dao gol koji je poništen zbog njegovog igranja rukom, a u 75. je definitivno na 3:0 povisio Timo Verner.

Tada se činilo da su Realu sve lađe potonule, ali je deset minuta pre kraja meča usledila spektakularna asistencija Luke Modrića za Rodriga, koju je Brazilac materijalizovao i odveo dvomeč u produžetke.

Na kraju, gol vredan polufinala Lige šampiona je postigao Karim Benzema u šestom minutu produžetka.

Real će se u polufinalu sastati sa pobednikom dvomeča Mančester siti - Atletiko Madrid, u kom je prva utakmica u Engleskoj pripala Građanima sa 1:0.

Real Madrid - Čelsi 2:3 (0:1) /prvi meč 3:1/

/Rodrigo 80, Benzema 96 - Maunt 15, Ridiger 51, Verner 75/

STADION: "Santijago Bernabeu"

SUDIJA: Šimon Marčinijak (Poljska)

REAL: Kurtoa - Karvahal, Naćo (od 88. Vaskez), Alaba, Mendi (od 78. Marselo) - Modrić, Kazemiro (od 78. Rodrigo), Kros (od 73. Kamavinga) - Valverde, Vinisijus (od 115. Sebaljos), Benzema. TRENER: Karlo Anćeloti.

ČELSI: Mendi - Alonso, Silva, Ridiger - Džejms, Kante (od 99. Zijeh), Kovačić (od 106. Žoržinjo), Maunt, Loftus Čik (od 106. Saul) - Haverc, Verner (od 83. Pulišić). TRENER: Tomas Tuhel.

Fudbaleri Viljareala po drugi put u istoriji kluba plasirali su se u polufinale Lige šampiona!

Oni su među četiri najbolje ekipe u Evropi došli remijem od 1:1 u Minhenu protiv Bajerna, nakon što su prošle srede kod kuće slavili minimalnim rezultatom.

Prvi gol u revanš meču postigao je Robert Levandovski u 52. minutu, ali je pogodak vredan plasmana u narednu fazu za Žutu podmornicu dao Samjuel Čukvueze dva minuta pre kraja meča.

Viljareal će se za finale boriti sa Liverpulom ili Benfikom. Podsetimo, prošle nedelje su Redsi sa 3:1 slavili u Lisabonu, pa su pred revanš kod kuće apsolutni favoriti.

Bajern Minhen - Viljareal 1:1 (0:0) /prvi meč 0:1/

/Levandovski 52 - Čukvueze 88/

STADION: "Fusbal Arena"

SUDIJA: Slavko Vinčić (Slovenija)

BAJERN: Nojer - Pavar, Upamekano, Ernandez (od 87. Dejvis) - Sane, Kimih, Gorecka, Koman - Musijala (od 82. Gnabri), Miler (od 90. Čupo-Moting) - Levandovski. TRENER: Julijan Nagelsman.

VILJAREAL: Rulji - Fojt, Albiol, Tores, Estupinjan - Kokelan (od 84. Pedrasa), Kapue, Pareho (od 90+3. Orije) - Moreno, Danžuma (od 84. Čukvueze), Lo Selso. TRENER: Unaj Emeri.

Tok mečeva

Produžeci

Kraj! Real je u polufinalu Lige šampiona!

117. minut - Haverc glavom šutira, ali tik pored stative.

114. minut - Maestralna odbrana Kurtoe posle šuta Zojeha sa leve strane.

Počeo je drugi produžetak!

Kraj prvog produžetka!

103. minut - Opasan šut Kamavinge, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

96. minut - GOOOOOOOOOOOL! Karim Benzema! Real smanjuje na 2:3 večeras, a u ukupnom rezultatu dolazi do vođstva.

Počeo je prvi produžetak u Madridu.

Drugo poluvreme

Kraj u Minhenu! Bajern je ispao iz Lige šampiona!

Kraj u Madridu! Utakmica Real - Čelsi ide u produžetke!

88. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Viljareal dolazi do izjednačenjka u Minhenu i na pragu je polufinala! Strelac je Samjuel Čukvueze!

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Real smanjuje na 1:3! Rodrigo trese mrežu posle fenomenalne asistencije spoljnim delom stopala Luke Modrića.

78. minut - Vrhunska odbrana Kurtoe posle šuta Haverca glavom.

75. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Čelsi vodi 3:0! Timo verner je izmešao odbranu Reala i matirao je Kurtou!

71. minut - Veliku šansu je propustio Tomas Miler, pošto je šutirao pored gola iz sjajne pozicije.

66. minut - Prečka! Benzema je glavom pokušao, ali je pogodio samo okvir gola.

62. minut - Poništen gol Čelsija! Markos Alonso je zatresao mrežu Reala, ali ga je prethodno lopta zakačila u ruku, pa je iz VAR sobe usledila reakcija.

52. minut - GOOOOOOOOOOL! Vodi Bajern! Robert Levandovski je zatresao mrežu Viljareala za 1:0!

51. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Čelsi vodi 2:0! Antonio Ridiger je dao gol glavom posle kornera!

50. minut - Opasno je bilo po gol Reala, ali je Čelsi dobio samo korner posle šuta Džejmsa.

Utakmice su nastavljene.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Čelsi vodi u Madridu sa 1:0, dok u Minhenu nema golova.

34. minut - Ridiger je iz velike udaljenosti oprobao udarac, ali je lopto prošla nedaleko od stative.

29. minut - Musijala je glavom pokušao da ugrozu Ruljija, ali je golman Viljareala odlično reagovao.

23. minut - Opasan šut Benzeme sa distance, ali lopta nakon što je zakačila Tijaga Silvu prolazi tik preko prečke i završava u korneru.

15. minut - GOOOOOOOOOL! Čelsi vodi u Madridu! Mejson Maunt je izbio sam ispred Kurtoe posle sjajne asistencije Vernera i rutinski je zatresao mrežu Reala.

10. minut - Bez golova i pravih šansi u uvodnih deset minuta.

Utakmice su počele!

20.45 - Prvi sudijski zvižduci dogodiće se za 15 minuta.

20.15 - Poznati su svi sastavi, a u protokolima na oba meča se nalazi jedan srpski fudbaler. U pitanju je Luka Jović koji će šansu čekati sa klupe madridskog Reala.

20.00 - Dobrodošli na Republikin lajv blog revanš mečeva četvrtfinala Lige šampiona.