BENZEMA HEROJ MADRIĐANA: Het-trikom preokrenuo PSŽ i odveo Real u četvrtfinale! (VIDEO)

09.03.2022

20:12

Real Madrid i Mančester siti obezbedili su prolaz u četvrtfinale Lige šampiona!

Karim Benzema

Prava fudbalska poslastica viđena je na Santjago Bernabeu gde je Real Madrid uspeo da nadoknadi deficit od jednog gola i savlada PSŽ za prolaz u četvrtfinale Lige šampiona.

Krenuli su Madriđani snažno od samog početka ali nisu uspeli da stignu do izgledne šanse. Kako je vreme odmicalo PSŽ je preuzimao kontrolu utakmice i nakon jednog poništenog gola uspeo da stigne do prednosti golom Mbapea u 39. minutu. Delovalo je da je to kraj za Real kome su u tom momentu trebala tri pogotka za prolaz.

Ali u drugom poluvremenu na scenu stupa Karim Benzema koji nakon greške Donarume poravnava rezultat. Dao je taj gol vetar u leđa Kraljevima koji su snažno krenuli napred i to im se isplatilo. Modrić koji je pored Benezeme i Vinisijusa bio najbolji na terenu pružio je odličan pas Francuzu koji je postigao drugi gol na meču. Samo dva minuta kasnije potpuni šok za zvezde PSŽ-a. Nova greška odbrane Parižana i treći gol Benzeme kojim Real prolazi dalje ukupnim rezultatom 3:2!

U drugom meču večeri nije bilo previše uzbuđenja. Mančester siti praktično je već obezbedio prolaz u Lisabonu pa je utakmica u Engleskoj bila samo formalnost. Na kraju Siti zasluženo prolazi dalje ukupnim rezultatom 5:0

Real Madrid - Pari Sen Žermen 3:1 /Benzema 61, 76, 78 - Mbape 39/

Mančester siti - Sporting 0:0

Benzema odveo Kraljeve u četvrtfinale! Mančester siti i Sporting odigrali bez golova!

85. minut - Fudbaleri Pari Sen Žermena izgledaju potpuno utučeno.

78. minut - GOOOOOOOL! Het-trik Benzeme! Kakav preokret Madriđana!

76. minut - GOOOOOOOL! Karim Benzema postiže drugi gol na meču! Sve je počelo od Modrića, Vinisijus nije uspeo da realizuje šansu, ali opet sjajno dodavanje Modrića koje Benzema pretvara u pogodak!

73. minut - Izmena u Sitiju. Izlazi Ederson, a umesto njega na golu će stajati veteran Skot Karson.

73. minut - Vinisijus propušta strašnu priliku za pogodak nakon srećnog odbitka.

71. minut - Prva izmena u Pari Sen Žermenu. Umesto Paredesa na teren će Idrisa Gej.

66. minut - Nova izmena u Realu. Umesto Karvahala na terenu je Lukas Vaskez.

61. minut - GOOOL! Katastrofalna greška Donarume koju koristi Benzema i na asistenciju Vinisijusa poravnava rezultat u Madridu! 1:1

60. minut - I pored prednosti od 5:0 iz prvog meča igrači Sitija opsedaju gol Sportinga.

58. minut - Izmena u Real Madridu. Kros i Asensio napuštaju teren, a umesto njih u poslednjih pola sata igraće Kamingva i Rodrigo.

57. minut - Jedini strelac na meču u Madridu ostao je da leži na travi pa je morala da interveniše medicinska ekipa Parižana.

54. minut - Drugi poništen gol Kilijana Mbapea zbog ofsajda!

48. minut - Ipak nema gola! Intervenisao je VAR i sudija je poništio gol zbog ofsajda! 0:0

47. minut - GOOOOL! Tek što je počelo drugo poluvreme Gabrijel Žezus postiže pogodak za Mančester siti! 1:0

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PSŽ vodi u Madridu, bez golova na Etihadu!

39. minut - GOOOOOL! Kilijan Mbape opet koban po Madriđane! 0:1

38. minut - Najbolju priliku za Siti ne koristi Sterling. On je na asistenciju Fodena sam izbio ispred golmana Sportinga koji čita njegov šut.

37. minut - Nova propuštena prilika za Benzemu.

34. minut - Poništen je gol Mbapea, sudija je ipak podigao zastavicu!

31. minut - Odlična šansa za Mesija nakon kombinacije sa Nejmarom.

30. minut - Miruju mreže nakon pola sata igre.

25. minut - Najopasniji udarac Benzeme do sada na utakmici koji završava samo nekoliko milimtera od desne stative!

15. minut - Oslobodili su se Paržani početnog pritiska Real Madrida.

13. minut - Najbolja šansa na utakmici za Kilijana Mbapea. Izašao je sam Francuz pred Tiba Kurtou koji je uspeo da mu skine šut.

9. minut - Odgurnut je sa leđa u šesnaestercu Gabrijel Žesus ali sudija nije prekinuo igru.

6. minut - Sudija je svirao faul za domaću ekipu sa leve strane šesnaesterca što se nije svidelo igračima PSŽ-a.

4. minut - Ofanzivno su od samog starta krenuli igrači Real Madrida i nametnuli svoju igru.

1. minut - Počele su utakmice.

Počinju revanš mečevi na "Santjago Bernabeu" i "Etihadu"

Poznati su sastavi timova

U okviru revanš utakmica osmine finala Lige šampiona sastaju se Real Madrid - Pari Sen Žermen i Mančester siti - Sporting.

Fudbaleri Sitija savladali su Sporting u prvom meču u Lisabonu rezultatom 5:0 i praktično obezbedili porlaz dalje pred revanš u Mančesteru. Znatno uzbudljivija utakmica očekuje nas u Madridu gde fudbaleri francuskog tima dolaze sa minimalnom prednošću iz prvog susreta.