MAGIJA MBAPEA U DUBOKOJ NADOKNADI, PETARDA GRAĐANA: Sramni Real dobio šta je ZASLUŽIO, Siti RAZNEO Sporting!

15.02.2022

19:23

Odigrana su prva dva meča osmine finala Lige šampiona.

PSŽ je na svom terenu zasluženo savladao Real sa 1:0, dok je Siti deklasirao Sporting u Lisabonu sa 5:0.

Parižni su pred punim Parkom prinčeva dominirali od prvog do poslednjeg minuta, ali su tek u 94. minutu pogotkom Mbapea stigli do pobede.

Real je prikazao sramnu partiju, nije mario da pokuša nešto u napadu već se samo branio. Kurtoa je činio čuda na golu, u prvom poluvremenu je dva puta zaustavio Mbapea.

U nastavku još veća dominacija PSŽ-a i nove bravure belgijskog golmana na golu Reala. Ponovo je branio udarce Mbapeu, ali i ostalim fudbalerima domaćeg tima.

Parižani su u 61. minutu dobili veliku šansu, nakon što je Karvahal oborio Mbapea u kaznenom prostoru. Ipak, čudesni Kurtoa je odbranio penal Mesiju, pa je ostalo 0:0.

Nastavili su se bezuspešni napadi PSŽ-a, ušao je i Nejmar... A, onda u 94. minutu sjajan solo-prodor Mbapea, obrukao je Francuz Alabu, a zatim savladao, ovog puta nemoćnog Kurtou, za zaslužen trijumf ekipe Maurisija Poketina.

Mančester siti je, može se već sad reći, prvi četvrtfinalista Lige šampiona.

Građani su u Lisabonu torpedovali Sporting sa 5:0. Već posle prvoh 45 minuta bilo je 4:0, dva gola postigao je Silva, a po jedan Foden i Marez. U nastavku je Silvi poništen treći gol, a onda je Sterling pogodio za konačnij 5:0.

PSŽ - REAL MADRID 1:0 (0:0)

SPORTING LISABON - MANČESTER SITI 0:5 (0:4)

II POLUVREME

GOTOVE SU DANAŠNJE UTAKMICE.

90 + 4. minut - GOOOOOL - PSŽ konačno stiže do gola, 1:0. Maestralan solo-prodor i pogodak Kilijana Mbapea.

76. MINUT - Ređaju se napadi PSŽ-a, ali gola nema. U igru je u međuvremenu i Nejmar ušao.

62. minut - Mesi promašuje penal, Kurtoa sjajno brani.

59. minut - GOOOOOL - 5:0 u Lisabonu. Petarda Sitija, strelac Sterling.

56. minut - Odličan šut Mbapea iskosa sa leve strane, ali Kurtoa brani.

50. minut - Ponovo Mbape šutira, a ponovo i Kurtoa brani. U Lisabonu poništen gol Bernarda Silve zbog ofsajda.

46. minut - Krenula su druga poluvremena u Parizu i Lisabonu.

I POLUVREME

45. minut - Poluvremena u Lisabonu i Parizu.

44. minut - GOOOOOL - Neverovatnih 4:0 za Građane. Novi gol Silve, asistent je Sterling.

32. minut - GOOOOOL - Sve je gotovo, Siti vodi sa 3:0. U strelce se upisao i Fil Foden, Sporting na konopcima.

17. minut - Kurtoa sjajno zaustavlja Mbapea.

17. minut - GOOOOOL - Siti ima 2:0 u Lisabonu. Bernardo Silva je postigao golčinu, uhvatio je poluvolej posle kornera i pocepao i mrežu i prečku Sportingovog gola.

9. minut - GOOOOOL - Siti vodi sa 1:0. Marez je postigao gol, sudija podigao zastavicu, ali je VAR presudio u korak Građana, pa je srpski sudija Srđan Jovanović pokazao na centar.

5. minut - Di Marija propušta veliku šansu za PSŽ posle lepog dodavanja Mbapea.

1. minut - Krenuli su mečevi u Parizu i Lisabonu.