27.02.2022

17:25

Napeto na jugu Španije

FK Sevilja i FK Real Betis

Sevilja trijumfovala nad Real Betisom u gradskom derbiju, u okviru 26. kola La Lige, rezultatom 2:1.

Domaćin je na poluvremenu vodio sa 2:0, golovima koje su postigli Rakitić u 24., odnosno El Hadadi u 41. minutu.

U drugom poluvremenu, gosti su uspeli da smanje zaostatak golom Kanalesa u četvrtom minutu sudske nadoknade, ali to nije bilo dovoljno da izvuku bod.

Sevilja je druga na tabeli sa 51 bodom, dok je Real Betis treći sa pet bodova manje.

Nastup za Sevilju je upisao i srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, koji je bio u stratnoj postavi.