PREMIJER LIGA: Liverpul BROJAO do ŠEST, Totenhem se OBRUKAO!

23.02.2022

21:41

U sredu uveče odigrana su tri zaostala meča Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula prišli su Sitiju samo na tri boda zaostatka pošto su na svom terenu rutinski savladali Lids sa 6:0.

Redsi su već posle prvog poluvremena vodili sa 3:0. Salah je postigao dva gola, a imao je i asistenciju za Matipa.

U nastavku je Liverpul postigao još tri gola, Mane je postigao dva, a Van Dajk jedan.

Totenhem je u prethodnom kolu savladao Mančester siti, ali taj trijumf se sad čini uzaludnim.

Konteov tim je izgubio sa 1:0 na Turf Muru od davljenika Barnlija.

Prvo poluvreme proteklo je u borbenoj igri bez velikih šansi.

Totenhem je snažno krenuo od starta drugog poluvremena, Kejn je pogodio prečku, a potom je Poup kao rukometni golman odbranio udarac Dejvisa. Ređali su se napadi Sparsa, pokušao je i Kuluševski, ali je šutirao tik pored gola.

Kazna je stigla u 71. minutu. Braunhil je sjajno izveo korner, a Ben Mi nadskočio Kristijana Romera i savladao nemoćnog Ljorisa.

Konte je ubacio Mouru i Bergvajna, ali Totenhem i pored velikog broja opasnih napada nije uspeo do izjednačanja da stigne.

U trećem meču sastali su se Votford i Kristal Palas.

Klub sa Selhurst Parka je slavio na Vikaridž roudu sa 4:1. Zaha je bio dvostruki strelac, dok su Mateta i Galager postigli po jedan. Jedini gol za Votford delo je Muse Sisokoa, nekadašnjeg fudbalera Totenhema.