REDSI I TOBDŽIJE SLAVE: Žota RASTERAO "Lisice", Arsenal preživeo "Vukove"

21:47

Fudbaleri Liverpula i Arsenala slavili su u okviru 24. kola Premijer lige.

Liverpul je na svom terenu rutinski savladao posrnuli Lester sa 2:0.

Oba gola za Redse postigao je Diogo Žota.

Portugalac je bio precizan po jednom u prvom i drugom poluvremenu, što je bilo dovljno da klub sa Enfilda stigne do tri boda i približi se Mančester sitiju.

U drugom meču dana Arsenal je sa 1:0 slavio na teškom gostovanju Vulverhemptonu.

Jedini gol za Tobdžije postigao je Gabrijel u prvom delu prvog poluvremena. U nastavku je Martineli dobio dva žuta kartona u jednom napadu, pa su gosti iz Severnog Londona ostali sa igračem manje.

Vulverhempton je do kraja meča opsedao gol Arsenala, ali nije stigao do izjednačenja, pa je Artetin tim stigao do važne pobede u borbi za plasman u Ligu šampiona.