LUDNICA U PL: Siti hita ka tituli, SAMOUBISTVO Totenhema!

09.02.2022

21:56

Neverovatni mečevi odigrani su u okviru 24. kola Premijer lige.

Mančester siti je nastavio svoj put ka novoj tituli šampiona.

Građani su na svom terenu rutinski savladali Brentford sa 2:0. Golove su postigli Marez sa bele tačke u prvom, i Kevin de Brujne u drugom poluvremenu.

Najluđi meč viđen je u Severnom Londonu gde je Totenhem sa 3:2 posle čudesnog preokreta poražen od Sautemptona.

Sparsi su posle lošije igre poveli autogolom Bednareka, a Sveci su preko Armanda Broje zasluženo stigli do izjednačenja pred kraj prvog poluvremena.

Totenhem je, za razliku od prvog, bio bolji rival u drugom poluvremenu i to mu se isplatilo u 70. minutu kada je Son na dodavanje Moure postigao gol za 2:1. Gosti su se žalili da je u začetku akcije Emerson faulirao Broju, ali uzalud.

Ipak, usledilo je pravo čudo, Sautempton je u tri minuta postigao dva gola glavom. Oba puta je asistirao Vord-Prauz, a precizni su bili Elijonusi i Adams.

Totenhem je u nadoknadi stigao do gola, ali je VAR poništio Bergvajnov pogodak zbog ofsajda.

Norič i Kristal Palas su odigrali nerešeno 1:1.

Puki je odmah na startu doneo prednost domaćinu, ali je Zaha poravnao na 1:1. Zaha je potom imao i penal, ali ga je promašio, pa su timovi podelili bodove.