MESI BLISTAO: PSŽ DEKLASIRAO šampiona Francuske!

06.02.2022

21:50

Fudbaleri PSŽ-a nastavili su krupnim koracima da grabe ka tituli šampiona Francuske.

PSŽ je u gostima deklasirao branioca trofeja Lila sa 5:1 u okviru 23. kola Lige 1.

Nejmara nije bilo na ovom meču, ali to nije bio problem za ekipu Maurisija Poketina.

Danilo je u 10. minutu doneo prednost gostima, a Botman je u 28. izjednačio na 1:1. Ipak, do kraja prvog poluvremena Parižani postižu još dva gola.

Prvo je pogodio Kimpembe pogodio na asistenciju Lionela Mesija, a potom se Argentinac i sam upisao u strelce.

U nastavku PSŽ je dovršio posao pogocima Danila i Mbapea.

Klub sa Parka prinčeva sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Marseja, dok je Lil tek na poziciji 11, ali i pored toga ima šanse da izbori plasman u neko od tri evropska takmičenja.