NEMA STAJANJA: Tadić nastavio da radi ono što najbolje zna!

16.01.2022

13:58

U okviru 19. kola holandske Eredivizije fudbaleri Ajaksa savladali su Utreht rezultatom 3:0.

Kapiten srpskog nacionalnog tima Dušan Tadić pružio je još jednu fantastičnu partiju u dresu "Kopljanika". Ovoga puta nije zatresao mrežu protivnika, ali je radio ono što svakako i najbolje zna, da asistira.

Brazilac Entoni je u petom minutu doveo Kopljanike do prednosti, a onda su na scenu stupili Dušan Tadić i mladi holandski napadač Brajan Brobi.

U 19. minutu Tadić je poslao centaršut u šesnaesterac, odakle je 19-godišnji špic glavom zakucao loptu u mrežu. U nadoknadi prvog poluvremena je usledio pas po zemlji do istog saigrača za rutinsku egzekuciju.

Tokom drugog poluvremena, tim Erika ten Haga je oborio ritam, kontrolisao posed i bez problema priveo posao kraju.

Fudbaleri Ajaksa, nakon 19 odigranih mečeva zauzimaju drugu poziciju na tabeli Eredivizije da jednim osvojenim bodom manje u odnosu na ekipu PSV-a.