AU, ŠTA BI OVO?! Ljubimac Grobara postigao NAJSMEŠNIJI GOL (VIDEO)

22.12.2021

19:32

Sjajan meč odigran je u Kupu Saudijske Arabije, a glavni akteri bili su Al Tavon i Al Tae. Domaća ekipa slavila je rezultatom 3:2, a veliki ljubimac Grobara, nekadašnji fudbaler Partzana Leandre Tavamba je u potpunosi obeležio ovaj duel.

Leandre Tavamba

Naime, Tavamba je bio dvostruki strelac u trijumfu Al Tavona, a posebno se priča o njegovoj spektakularnoj majstoriji prilikom prvog gola.

Daner je najpre u 31. minutu doneo vođstvo gostima, da bi u nastavku usledio pravi spektakl.

Najpre je Johani duplirao prednost Al Taea i činilo se da je favoritu došao kraj takmičenja.

Tada je na scenu stupio Kamerunac koji je na efektan način postigao prvi gol na ovom meču.

A post shared by 433 (@433)

Nakon dobrog centaršuta Kake, lopta je uz dosta sreće pogodila Tavambu, koji je još uvek nije shvatio šta se dogodilo.

Izjednačenje doneo je Kaka u 82. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi, Tavamba ponovo zablistao i tako postao junak svog tima koji je obezbedio četvrtfinale kupa Saudijske Arabije.