MISIJA OBAVLJENA! Zvezda obezbedila proleće u Ligi Evrope, Gobeljić umalo uništio crveno-bele! (VIDEO)

09.12.2021

21:55

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 na gostovanju protiv Brage i tako obezbedili proleće u Ligi Evrope drugu godinu zaredom.

Odlično je Zvezda odigrala ove večeri i potpuno zasluženo došla do boda. Ipak, sredinom prvog dela Gobeljić je skrivio penal nakon koga je Braga povela, ali je nedugo nakon toga Zvezda takođe sa bele tačke preko Kataija došla do konačnih 1:1.

Pored Crvene zvezde mesto u drugoj fazi obezbedila je i Braga, pošto je Midtjiland odigrao 0:0 protiv Ludogoreca. Zo znači da je četa Dejana Stankovića sa prvog mesta obezbedila mesto u narednoj rundi.

Braga - Crvena zvezda 1:1

Stadion: Munisipal

Kapacitet: 30.286

Sudija: Marko Gvida

BRAGA: Mateus - Kouto, Oliveira, Leite, Raul Silva - Al Musrati, A. Orta, Galeno - Medeiros, Oliveira, R. Orta.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Dragović, Pakov - Gobeljić, Kanga, Petrović (Srnić), Rodić - Katai, Ivanić - Živković.

KRAJ MEČA!

92. minut: Šansa za Kouta, ali Borjan brani!

90. minut: Pet minuta nadoknade!

88. minut: Rodić spašava Zvezdu!

84. minut: Pritisak Brage, idu na sva tri boda!

76. minut: Ben oboren sa leđa, ali nema penala ovog puta.

75. minut: Nešto više od 15 minuta igre, Zvezda na korak od proleća u Ligi Evrope.

68. minut: Leite je laktom udario Pankova, a Gvida odmah pokazao na belu tačku! Katai pogađa za 1:1!

61. minut: Trostruka izmena u Zvezdi. Pavkov, Ben i Gajić na terenu, van istog su Gobeljić, Rišairo i Srnić.

56. minut: Prvi kršezn potez Živkovića, ukrao je loptu na sredini, ali je Mateus istrčao na vreme!

50. minut: Penal za Bragu! Gobeljić je igrao rukom - siguran je Galeno!

46. minut: Bez izmena na startu drugih 45 minzta igre.

DRUGO POLUVREME:

KRAJ PRVIH 45 MINUTA IGRE  - Dobra taktička postavka Dejana Stankovića i Rišairo u napadu, koji je za nijansu brži od trave koja raste... Nijedan duel nije dobio, potpuno bezopasan.

43. minut: Sam finiš prvog dela!

40. minut: Tukao je Ivanić iz daljine, ali Mateus kroti taj šut!

38. minut: Solidan napad Zvezde, dobro ubacivanje Gobeljića, ali Živković kasni... Deluje nepotrebljivo, mlitavo i smotano...

34. minut: Novi napad Brage i promašaj Galena, malo je falilo da lopta završi u mreži!

31. minut: Solidan pokušaj Medeiroša sa nekih 14 do 15 metara, ali pored gola Milana Borjana. Bila je to akcija iz korenra.

29. minut: Igra se oprezno na obe strane, Braga ima incijativu, ali bez velikih šansi u završnici akcija.

22. minut: Novi dobar napad doaćeg tima, ali Borjan ponovo na pravom mestu!

16. minut: Crveno-beli se polako oslobađaju pritiska domaćeg tima.

13. minut: Sjajna kontra Zvezda i loša završnica Kataija, morao je bolje! Bio je sam pred Mateusom.

11. minut: Potpuna terenska inicijativa Brage, Borjan čuva Zvezdu...

7. minut: Pokušala je Zvezda preko Živkovića, međutim, nije bilo uspeha.

5. minut: Medeiroš je zapretio iz daljine, ali nema promene rezultata.

3. minut: Braga preti iz kornera, međutim, bez pravih šansi na startu meča.

MEČ JE POČEO! Na zagrevanju se povredio Njegoš Petrović, pa ga je u prvih 11 zamenio Srnić!