REAL OVERIO PRVO MESTO: Moćni Atletiko PREGAZIO Porto, Milan ostao i bez Lige Evrope!

07.12.2021

21:55

Fudbaleri Atletiko Madrida obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona, pošto su trijumfovali na stadionu "Dragao" protiv Porta sa 3:1! Ujedno, Liverpul je savladao Milan na "San Siru" sa 2:1, pa su "Rosoneri" završili na začelju grupe B, bez "utešnog prolaza" u Ligu Evrope.

Toni Kros

Real je u Madridu "rutinski" pobedio Inter sa 2:0, golovima Krosa i Asenisja, pa je sa prvog mesta obezbedio plasman u narednu rundu elitnog takmičenja.

Ajaks i Borusija su, prema očekivanjima, upisali ubedljive trijumfe kod kuće, nad Sportingom i Bešiktašem. Šerif je u Ukrajini, u nadoknadi vremena, preko Nikolova stigao do sedmog boda u grupnoj fazi, ovoga puta remiziravši sa Šahtjorom rezultatom 1:1.

Detalje sa mečeva grupe B možete pogledati na snimcima.

Tok utakmica mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Milan - Liverpul 1:2 (1:1) /Tomori 28 - Salah 36, Origi 55/

Ajaks - Sporting 4:2 (2:1) /Ale p. 8, Entoni 42, Nereš 58, Bergvajn 62 - Santoš 22, Tabata 79/

Borusija - Bešiktaš 5:0 (2:0) /Malen 29, Rojs 45+2, 53, Haland 68, 81/

Porto - Atletiko 1:3 (0:0) /Serhio Oliveira 90+6 - Grizman 56, Korea 90, De Paul 90+2/

Real Madrid - Inter 2:0 (1:0) /Kros 17, Asensijo 79/

Šahtjor - Šerif 1:1 (1:0) /Fernando 42 - Nikolov 90+3/

Kraj mečeva!

90+6. minut - Porto je uspeo da ublaži poraz preko Serhija Oliveire, Portugalci će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

90+3. minut - De Paul daje novi gol za Atletiko u nadoknadi, Nikolov donosi Šerifu bod u Ukrajini - 1:1!

90. minut - GOOOOL! Sve je rešeno na "Dragau", Korea je duplirao vođstvo "Jorgandžija" - 0:2!

81. minut - GOOOOL! Drugi pogodak Halanda, "petarda" Borusije - 5:0!

79. minut - Tabata je pogodio, čime je ublažio minus Sportinga (2:4), dok je Asensijo maestralnim udarcem sa distance zapečatio sudbinu Intera - 2:0!

72. minut - "Izjednačenje" u Portu, isključen je Vendel, oba tima sada imaju po deset fudbalera na terenu.

68. minut - GOOOOL! Haland je strelac, Borusija nastavlja da "puni" mrežu Bešiktaša.

Karasko je dobio crveni karton, čime je "Jorgandžijama" drastično otežan posao u Portugalu.

64. minut - Barela je "pocrveneo" u Madridu.

62. minut - GOOOL! Dominaciju "Kopljanika" krunisao je Bergvajn, Ajaks - Sporting 4:1!

58. minut - GOOOL! Nereš je dao treći gol za Ajaks, koji je pred trijumfom na "Johan Krojf areni".

56. minut - GOOOOL! Grizman je zatresao mrežu Porta na "Dragau" - Atletiko na pragu osmine finala!

55. minut - GOOOOL! Origi je Liverpulu doneo preokret u Italiji (1:2), sada je Milan u izuzetno teškoj situaciji!

53. minut - GOOOL! Rojs postiže novi pogodak za "Milionere", Turci u nokdaunu - 3:0!

50. minut - Pet minuta igre, još uvek bez pogodaka...

46. minut - Počela su druga poluvremena.

Završena su prva poluvremena

45+2. minut - GOOOOL! Borusija je povisila na 2:0 protiv Bešiktaša, preko Marka Rojsa!

43. minut - Bešiktaš je ostao sa desetoricom na terenu u Dortmundu, pošto je isključen Velinton.

42. minut - GOOOOL! Praktično u istom minutu Ajaks i Šahtjor stižu do prednosti! Entoni je pogodio u glavnom gradu Holandije (2:1), a Fernando u Ukrajini gde Šerif sada ima minimalan zaostatak...

40. minut - Ulazimo u sam finiš prvih poluvremena.

36. minut - Salah je poravnao u Milanu! Udarac Čemberlejna odbranio je Manjana, ali je na odbijenu loptu natrčao Egipćanin koji je dao svoj 20. gol u sezoni - 1:1!

29. minut - Borusija je došla u vođstvo protiv Bešiktaša preko Malena, ali Sporting još uvek drži sudbinu u svojim rukama.

28. minut - GOOOOL! Zlata vredan pogodak za Milan dao je bivši defanzivac Čelsija Tomori, "Rosoneri" sada imaju ogromnih 1:0, rezultat koji ih trenutno vodi u nokaut fazu elitnog takmičenja!

22. minut - GOOOOL! Izjednačenje u Amsterdamu, Santoš je obradovao Sporting i poravnao na 1:1!

17. minut - GOOOOL! Kros je postigao vodeći pogodak za Real Madrid protiv Intera - 1:0!

15. minut - Izuzetno tvrdi dueli na "San Siru" i "Dragau", na stadionima na kojima se rešava pitanje drugog učesnika osmine finala iz grupe B, pored Liverpula.

8. minut - GOOOOL! Ajaks je poveo protiv Sportinga iz penala koji je realizovao napadač Ale, u odsustvu kapitena Dušana Tadića, Sporting gubi sa 1:0 na "Johan Krojf sreni"!

6. minut - Još uvek traje početno ispitivanje snaga, bez golova na terenima širom Evrope.

1. minut - Arbitri su dali znak za start poslednjih 90 minuta susreta u grupama B, C i D Lige šampiona.

Počele su utakmice

Velika uzbuđenja očekuju se u grupi B, gde Porto, Milan I Atletiko konkuriši za osminu finala. Na "San Siro" stiže bezbrižni Liverpul, a na "Dragao" aktuelni prvak Španije, pa ćemo nešto pre 23 časa znati ko će u nokaut fazu, a ko u Ligu Evrope.

U Madridu, Real i Inter će rešiti pitanje osvajača grupe D, dok u Ukrajinu, na noge Šahtjoru, dolazi Šerif.

Ajaks, koji u dosadašnjih pet kola ima maksimalan učinak, će ugostiti lisabonski Sporting, dok je Borusija u Dortmundu apsolutni favorit protiv "prežaljenog" Bešiktaša.

Već je zatvoreno takmičenje u grupi A, o čemu više možete da pročitate OVDE.