BURA U LIGI ŠAMPIONA: Inter POGURAO Šerif do proleća u Evropi, Tadićev Ajaks nastavio TEROR u svojoj grupi!

24.11.2021

19:38

Od 18:45 odigrana su dva meča Lige šampiona.

Fudbaleri Ajaksa su posle preokreta stigli i do petog trijumfa. Kopljanici su u Istanbulu savladali Bešiktaš sa 2:1.

Holandski velkan je ovim trijumfom potvrdio prvo mesto u grupi, dok je turski tim ostao zakucan za dno tabele bez osvojenog boda.

Domaćin je poveo golom Gezala sa bele tačke u 22. minutu. Penalu je prethodilo igranje rukom Mazrauija, pa je glavni sudija uz pomoć VAR tehnologije dosudio najstrožu kaznu.

Ipak, Ajaks u nastavku stiže do totalnog preokreta. Erik Ten Hag je odmah na startu drugog poluvremena ubacio Sebastijana Alea i to mu se višestruku isplatilo.

Bivši napadač Vest Hema postigao je dva gola i doneo velika tri boda Ajaksu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta za goste, a u prvom poluvremenu propustio je stopostotnu šansu.

U drugom meču u ovom terminu Inter je na svom terenu opravdao ulogu favorita i savladao Šahtjor sa 2:0.

Neroazuri su ovim trijumfom stigli nadomak plasman u nok-aut fazu takmičenja, dok je ukrajinski velikan ostao bez ikakvih šansi za neko od prva tri mesta. To znači da će Šerif i na proleće igrati u Evropi.

Inter je tek u nastavku golovima Džeka uspeo da slomi otpor Šahtora.