RAMOS DEBITOVAO, MESI SPAŠAVAO, NEJMAR IZNET SA TERENA: Sudije spornom odlukom POGURALE najjaći sastav PSŽ-a do tri boda (VIDEO)

28.11.2021

14:01

Francuski velikan Pari sen Žermen uspeo je da, uz dosta muke, savlada ekipu Sent Etjena na snežnom gostovanju, rezultatom 1:3. Ono što je zabrinjavajuće je to da su pariski "sveci" igrali u najjačem sastavu a ipak su se dosta mučili.

Sent Etjen je veoma hrabro krenuo u ovaj meč, stvarali su prilike od samog početka a isplatila im se ona u 25. minutu kada je loptu iza leđa Donarume smestio Bouanga.

Sviran je ofsajd ali je nakon sudijske provere i sugestije iz VAR sobe, pogodak ipak priznat na radosti hiljadama domaćih navijača.

Trudili su se igrači PSŽ-a da anuliraju prednost domaćih ali su najviše problema imali na sredini terene gde je protivnik izgradio bedem.

Nemoćni su bili i Nejmar i Mbape a nisu se u prvom poluvremenu proslavili ni Mesi ni di Maria

Posebno treba istaći golmana Sent Etjena, mladog Grina koji je u nekoliko navrata spasavao svoj tim, a sigurno će mu ostati u dugom sećanju odbrana zicera Kilijanu Mbapeu u situaciji "jedan na jedan".

Ipak, u 45. minutu, oštriji start nad Mbapeom koštao je Kolodžejčaka isključenja iz igre. "Sveci" nisu mnogo čekali, već su odmah iskoristili igrača više, a na sjajan centaršut Mesija odlično je odreagovao Markinjos koji je uspeo da svoju ekipu na poluvreme odvede bez gola zaostatka.

U nastavku meča, PSŽ je preuzeo potpunu inicijativu, što se i očekivalo, kružili su oko gola domaćih ali bez većeg uspeha.

Sve do 79. minuta kada je ponovo Mesi sjajno pronašao saigrača iz reprezentacije, Anhela di Mariju koji je doneo potpuni preokret na ovom meču.

U nadoknadi vremena, ponovo je proradila veza kao i kod prvog gola za "svece". Mesi je upisao treću asistenciju a Markinjos svoj drugi gol na meču, za konačnih 1:3.

Iz ovog meča takođe treba izdvojiti i to da je meč nešto ranije morao da završi i Nejmar koji je zbog povrede, nakog grubljeg starta protivničkog igrača iznet sa terena.

Takođe, ovaj meč će ostati upamćen i po tome što je za ekipu iz Pariza konačno debitovao i Serhio Ramos.

Tačno 17 sezona su on i Mesi odili velike bitke kao najbolji igrači u istoriji Barse i Reala, ali danas će prvi put biti zajedno na istoj strani.