ZVEZDA POSEKLA ZELENU ŠUMU! Bomba Ivanića ODLUČILA na Marakani, prvak Srbije obezbedio evropsko proleće! (VIDEO)

25.11.2021

19:32

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec rezultatom 1:0 (0:0) u 5. kolu grupne faze Lige Evrope, čime su obezbedili evropsko proleće.

Odlučujući gol postigao je Mirko Ivanić sjajnim udarcem u 57. minutu meča, a bila je to prava bomba sa nekih 25 metara.

Crveno-beli su odigrali odlično drugo poluvreme, mogli su i ubedljivije da trijumfuju, ali se čuvar mreže gostiju Padt istakao sa nekoliko sjajnih intervencija.

U drugom meču večeri Midtjiland je savladao Bragu sa 3:2. Zvezda je obezbedila takmičenje na proleće u Ligi konferencija, ali će se za nokaut fazu Lige Evrope boriti u Portugalu, za dve nedelje.

Tok duela sa stadiona "Rajko Mitić" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Ludogorec 1:0 (0:0) /Ivanić 57/

Kraj meča, minimalac Zvezde protiv Ludogoreca!

90+3. minut - Gužva u kaznenom prostoru domaćih, ali je Borjan otklonio opasnost. Zatim novi prekid, Dragović se požalio na povredu.

90+1. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.

90. minut - Lazetić je bio blizu prvog gola u karijeri na evropskoj sceni, imao je jedan na jedan sa Terzijevim, ali je promašio.

88. minut - I Eraković je dobio žuti karton, nova izmena, Bađija menja Mitkov.

86. minut - Žuti karton za Gajića.

85. minut - Ponovo je pretio Ivanić, ulazimo u sam finiš meča, Zvezda čuva minimalnu prednost.

81. minut - Izašli su Kanga i Pavkov, a na terenu su Lazetić i Sanogo.

77. minut - Rotariju je zamenio Čibotu.

75. minut - Meč je prekinut zbog povrede Sotirijua.

71. minut - Novi šut Ivanića, Padt se "namučio", ali ukrotio loptu, bez promene rezultata.

69. minut - Ekspresno je "požuteo" rezervista Krstičić.

68. minut - Udarac Kange završio je pored gola.

67. minut - Krstičić je zamenio Petrovića.

65. minut - Dvostruka izmena u redovima Ludogoreca. Na terenu su Manu i Šo, izašli su Goncalveš i Despodov.

63. minut - Žuti karton je dobio Srnić.

62. minut - Novi pokušaj domaćih, Pavkov je pokušao da duplira prednost, lopta je završila van okvira gola Ludogoreca.

57. minut - GOOOOL! Sjajan šut Ivanića desnom nogom, Zvezda vodi! Bio je to sjajan udarac sa nekih 25 metara, sudija je konsultovao VAR, nije bilo ništa sporno, 1:0!

54. minut - Milan Pavkov je uputio "bombu" iz mrtvog ugla, ali je čuvar mreže Ludogoreca izbacio loptu van terena.

47. minut - Prva poluprilika za domaće, nakon kornera, Padt je loše procenio loptu, ali je ona završila u gol autu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. El Fardu Ben je zamenio Kataija.

Bez golova nakon prvih 45 minuta!

45. minut - Mirko Ivanić je pogodio spoljni deo mreže.

43. minut - Sam finiš prvog dela igre, bez golova, nova poluprilika za Ivanića, kome je u odsudnom momentu pobegla lopta.

38. minut - Snažan udarac Ivanića sa distance, golman gostiju je jedva izbacio loptu u korner.

33. minut - Crveno-beli su preuzeli loptu, deluju opasnije na terenu, ali čini se da je jedini raspoložen igrač Aleksandar Katai, što je nedovoljno za "bedem" Ludogoreca.

29. minut - Borjan je sjajno intervenisao, posle udarca Goncalveša, ali je napad gostiju prekinut zbog ofsajda Despodova.

25. minut - Katai je ponovo bio u glavnoj ulozi, ali je najpre propao obećavajući napad Zvezde, pa i kontra Ludogoreca. Izuzetno tvrd meč na "Marakani".

15. minut - Posle početnih uzbuđenja, igra se uglavnom između dva šesnaesterca, bez velikih prilika na obe strane.

7. minut - Pokušaj Sotirijua je završio preko gola.

2. minut - Ofanziva crveno-belih od samog starta, već par pokušaja domaćina preko Kataija, ipak bez promene rezultata.

1. minut - Počela je utakmica na našem najvećem stadionu.

Počinje meč na "Marakani"

Crveno-beli imaju imperativ pobede u 5. kolu, pošto su u minuloj rundi neočekivano poraženi od danskog Midtjilanda na "Marakani".

Prvi susret u Razgradu prvak Srbije je rešio u svoju korist minimalnim rezultatom, golom Gelora Kange.

Trener Zvezde Dejan Stanković napravio je nekoliko promena u sastavu, a podsetimo da su suspendovana dvojica standardnih defanzivaca, Miloš Degenek i Marko Gobeljić.

U drugom meču večeri, Midtjiland dočekuje Bragu.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Dragović, Dragović – Petrović, Kanga, Katai, Ivanić, Srnić – Pavkov

Ludogorec: Padt – Pinas, Ikoko, Plastun, Terzlev – Bađi, Goncalveš, Jankov – Čibota, Despodov, Sotiriu