BORJAN IDE U KATAR! Kanadska BAJKA traje, kapiten Zvezde postao HEROJ nacije, Meksiko PAO u Edmontonu! (VIDEO)

17.11.2021

06:23

Fudbaleri Kanade napravili su džinovski korak ka Mundijalu, pošto su u Edmontonu savladali Meksiko rezultatom 2:1 (1:0).

Dvostruki strelac za Kanađane bio je Larin, koji je pogađao mrežu "Sombrerosa" u nadoknadi prvog poluvremena, kao i u 52. minutu, ali je pobedu igračima "zemlje javorovog lista" sačuvao kapiten Crvene zvezde Milan Borjan.

Naime, Meksikanci su najpre smanjili zaostatak preko Erere, a onda su imali i dve fantastične šanse u završnici da izbegnu poraz. Međutim, Borjan je napravio dve ključne odbrane, zaustavivši pokušaje Sančeza i Kordove, na oduševljenje publike na stadionu "Komonvelt".

Kanada je neporažena na osam kvalifikacionih mečeva, sakupila je 16 bodova i nalazi se na čelu Konkakaf zone, dok je Meksiko treći sa 14.