NA KRILIMA VELIKE POBEDE U LISABONU: Nova SJAJNA vest za srpski fudbal!

16.11.2021

15:54

Omladinci Srbije doživeli su poraz od Francuske kod kuće rezultatom 2:1, ali su uspeli da se plasiraju u drugi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je grupu završila na drugom mestu sa četiri boda, koliko ima i Albanija, uz bolju gol razliku u odnosu na južnog suseda.

Francuzi su prvi sa maksimalnih devet, a Severna Makedonija poslednja sa nula.

"Orlići" su odigrali dobro protiv Francuske, sekundi su ih delili od boda, ali su gosti golom Matisa Ablina u 90+5. trijumfovali.

Delom i zbog toga što je srpski tim u 87. minutu ostao sa desetoricom usled isključenja Vladimira Miletića.

Francuzi su prvi i poveli već u trećem minutu je pogodio Lum Čauna. Nepunih pola sata kasnije usledilo je poravnanje. Nemanja Motika je dobro proigrao Ognjena Ajdara, a ovaj rutinski zatresao mrežu.

Ispostavilo se da to, ipak, nije dovoljno da se izbegne bezbolni poraz.