PIKSI TRLJA RUKE: Fantastična vest za Srbiju stigla iz Dablina, Katar je sada još bliži!

11.11.2021

21:41

Fudbaleri Republike Irske i Portugala odigrali su nerešeno 0:0 u kvalifikacijama za SP u Kataru.

Kristijano Ronaldo

Portugalci su odigrali veoma loš meč i moraće mnogo bolje u nedelju protiv Srbije ukoliko žele direktno u Katar.

Fantastična vest za Orlove je to što je Pepe zaradio crveni karton u ovom meču i neće igrati protiv našeg tima, pa je Srbiji znato olakšan posao u meču godine u Lisabonu i činie da je Katar bliži nego pre ovog meča u Dablinu.

Na prvu šansu u Dablinu čekao se 13. minut, kada je Andre Silva opasno šutirao, ali je Bazunu fantastično odbranio.

Samo četiri minuta kasnije gol Irske posle udarca Ronalda sjajnim startom spasava Šejmus Kolman. Robinson je u 26. minutu propustio dobru priliku za Irce, nakon što mu je Patrisio odbranio udarac.

Igan je u 33. minutu pripretio glavom posle kornera, a to je bila i poslednja prava šansa u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu prvi su pripretili Irci, Kulen je šutirao posle greške Mateuša. Patrisio je ponovo bio na mestu.

Najbolju priliku na meču propustio je Ronaldo u 68. minutu, zamalo je bio neprecizan glavom.

Enda Stivens je očajno reagovao, iako je bio u sjajnoj poziciji u 76. minutu. Tri minuta kasnije novu priliku propustio je Ronaldo.

U 82. minutu važan trenutak i za Srbiju, Pepe je dobio drugi žuti, samim tim i crveni karton, pa neće igrati za tri dana protiv Orlova.

Do kraja meča Irci su žestoko napadali, imali su nekoliko opasnih pokušaja, a poništen im je i gol. Poslednju priliku na utakmici imao je Ronaldo, ali je Bazunu fantastično intervenisao.

Na kraju 0:0 u Dablinu, Srbija će u Lisabonu morati da pobedi Portugal kako bi otišla direktno na SP u Kataru.