SUPERLIGA SRBIJE: Mladost produžila CRNI NIZ Kragujevčana!

08.11.2021

15:32

Ovog ponedeljka odigrani su poslednji mečevi 16. kola Superlige Srbije u kojem su fudbaleri Mladosti uspeli da na gostovanju u Kragujevcu savladaju Radnički 1923 sa 2:1 (1:0).

FK Mladost Lučani

Ekipa iz Lučana je tako ostvarila i četvrtu pobedu u poslednjih pet kola, dok je Radnički nastavio crni niz od šest uzastopnih poraza.

Gosti su bolje otvorili meč i imali šanse preko Tumbasevića i Danoskog, da bi u 14. minutu poveli 1:0 golom Danoskog.

Radnički je mogao do izjendačenja samo tri minuta kasnije, ali je Mirić šutirao pored stative.

Nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu Maldost je preko Tumbasevića udvostručila prednost , da bi dva minuta kasnije Kragujevčani stigli do gola pošto je Jovanović pogodio za 2:1.

Ipak, to nije bio nagoveštaj preokreta, uprkos šansama koje su domaći stvarali sve do kraja utakmice.

Mladost je nakon ove pobede učvrstila na 11 poziciju na tabeli dok je Radnički sa 14 osvojenih bodova i na 14. poziciji.