ISTORIJSKI PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli PALI u Surdulici - Ranđelović HEROJ Radnika!

27.10.2021

16:57

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Radnika u Surdulici u odloženom meču Superlige Srbije rezultatom 2:1 (1:0).

Detalj sa meča Radnik - Crvena zvezda

Junak trijumfa domaćina bio je sjajni golman Stefan Ranđelović, koji je sa nekoliko fenomenalnih odbrana sprečio goste da izvuku povoljniji rezultat. Ovim kiksom, Partizan je zadržao pet poena viška u odnosu na Večitog rivala na prvenstvenoj tabeli.

Surduličani su poveli već u 14. minutu, golom Spasića, čime je najavljena prava drama na jugu Srbije.

Crveno-beli su pokušavali da izjednače rezultat, napadali su tokom većeg dela prvog poluvremena, ali bez uspeha.

Na startu drugih 45 minuta usledio je novi šok. Lukić je u 54. minutu iskoristio smušenu reakciju odbrane aktuelnog prvaka Srbije, pa je duplirao prednost Radnika.

Zvezda se ekspresno vratila u igru, posle prekida se najbolje snašao Ben, koji je lako zatresao mrežu domaćina za 2:1.

Do kraja susreta, gosti su imali nekoliko ozbiljnih prilika. Najbolju su propustili u 82. minutu, kada je Ranđelović u dva navrata sjajno intervenisao, naročito posle pokušaja Aleksandra Dragovića. Potom je u 85. minutu Rišairo Živković, koji je pet minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka zatresao okvir gola Surduličana.

Glavni sudija Novak Simović je nadoknadio sedam minuta, a čuvar mreže Radnika je sa još par sjajnih odbrana zaustavio crveno-bele.

Aktuelni prvak Srbije će priliku za popravni imati već u nedelju, kada gostuju na "Čika Dači", ekipi kragujevačkog Radničkog.