KVALIFIKACIJE ZA SP: Brodolom tzv. Kosova, Irci MOĆNI u Azerbejdžanu!

09.10.2021

18:07

U subotu su nastavljene kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a mečevi Švedska - tzv. Kosovo i Azerbejdžan - Irska.

Šveđani slave gol protiv tzv. Kosova

Šveđani su, u okviru grupe B, deklasirali selekciju tzv. Kosova rezultatom 3:0 (1:0).

Vodeći gol za Skandinavce delo je Forzberga, iz penala, a "trojku" su u drugom poluvremenu potvrdili Isak i Kvajson.

Isti rezultat, samo u korist gostujućeg tima, viđen je u Bakuu, gde je Irska bila bolja od Azerbejdžana. Dvostruki strelac za Ostrvljane u prvom poluvremenu bio je Morison, a konačnih 0:3 postavio je Ogbene u 90. minutu.

Veoma uzbudljiv susret viđen je na "Hempden Parku", gde je Škotska pobedila Izrael sa 3:2 i napravila važan korak ka baražu. Pobedonosni pogodak za Škote postigao je Mektomini u nadoknadi vremena, a vezista Partizana Bibras Natho na terenu je proveo 68 minuta, kao kapiten Izraelaca.

Grčka je u samoj završnici uspela da slomi otpor Gruzije sa 2:0, dok je Ukrajina bila bolja od Finske u gostima, rezultatom 2:1.