IZ KECA U DVOJKU: Srbija posle teške muke srušila Jermeniju na krilima igrača Crvene zvezde i Partizana!

07.10.2021

16:00

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije stigla je do prvog trijumfa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Partizana

Srbija je u Jerevanu savladala Jermeniju sa 2:1 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

"Orlići" su se ponovo mučili, kao u prva dva kola, ali su ovog puta uspeli da stignu to trijumfa koji ih ostavlja u trci za neko od prva dva mesta u grupi.

Izrabranici Zorana Živkovića su odigrali katastrofalno prvo poluvreme posle kojeg su gubili sa 1:0. Gol za Jermeniju postigao je Mirzojan u 36. minutu.

Srećom, odmah na startu drugog dela igra stižemo do izjednačenja preko fudbalera Crvene zvezde Strahinje Erakovića.

Nastavili su naši momci sa dobrom igrom u nastavku, ali su na preokret čekali do 85. minuta. A, onda je na scenu stupio debitant Nikola Terzić. Supertalentovani fudbaler Partizana se golom odužio selektoru na poverenju i tako doneo totalni preokret Srbiji.

Samo tri minuta kasnije Slobodan Tedić je povisio na 3:1. U dubokoj nadoknadi vremena Željko Gavrić je postavio konačnih 4:1, on je promašio penal, ali se ispravio i doneo "Orlićima" ubedljiv trijumf.

Srbija se posle tri odigrana meča nalazi na četvrtoj poziciji sa četiri osvojena boda. Naše momke 12. oktobra očekuje veliki duel sa Francuskom na stadionu Partizana, a pobeda će biti imperativ.