SERGEJEVA ŽRTVA SE ISPLATILA: Lacio trijumfovao nad Romom u ljutom derbiju!

26.09.2021

18:10

Derbi "dela Kapitola" završen je pobedom Lacija nad Romom 3:2.

Sergej MIlinković Savić na travi posle gola i udarca

Odlična utakmica je odigrana na "Olimpijku" u kojoj je Mauricio Sari nadmudrio Žozea Murinja.

Lacio je rano stigao do dva gola prednosti, distance koju Roma nije mogla da anulira.

Prvi pogodak postigao je Sergej Milinković-Savić glavom u 10. minutu. Prilikom udarca je dobio šaku u lice od strane golmana Ruija Patrisija i morao je da se pribere na travi. Tu scenu pogledajte ovde.

Duplirao je Pedro preciznim šutem u 19. minutu tik pored desne stative.

Rodžer Ibanjez je smanjio na 2:1 u 41. minutu, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku nije došlo do izjednačenja. Za to se pobrinuo Felipe Anderson, dok je Ćiro Imobile upisao drugu asistenciju na meču.

Šest minuta kasnije Džordan Veretut smanjuje iz penala. Ekipa Žozea Murinja nije uspela da izbegne poraz, ali je i pored nule na derbiju i dalje bolje plasirana na tabeli sa 12 bodova, dok Lacio ima 11.