NI VOĐSTVO NIJE POMOGLO: Nemačka PETARDOM raznela Srbiju na startu kvalifikacija!

21.09.2021

17:03

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pošto je u Čemnicu ubedljivo savladana od domaće Nemačke rezultatom 5:1, iako je na poluvremenu imala vođstvo (0:1).

Srbija ima šansu za "popravni"

Treba naglasiti i da je ovo je bio najteži mogući rival da se započne novi kvalifikacioni ciklus.

Nemice su zaista pokazale klasu u nastavkuutakmice, ukupno su uputiele čak 29 šuteva ka golu Srbije i na kraju su zasluženo došle do pobede.

Srbija je došla do prednosti preko Nine Matejić već u 3. minutu na asistenciju Anđele Frajtović dok Nemačka nije uspela da pronađe put ka mreži u prvom poluvremenu, ali se zato u drugom delu meča "razgoropadila".

Prednjačila je neverovatna Lea Šiler koja je postigla čak četiri gola za 28 minuta igre. Prvi je pao u 49. minutu, a potom je naređala pogotke u 54, 71. i 77. minutu.

Konačan rezultat postavila je Melani Lojpojc na asistenciju upravo Šilerove.

Srbija će moći da popravi učina u oktobarskom ciklusu, kada će igrati protiv još jednog od favorita grupe - Portugala.

Taj meč igraće se 21. oktobra, a samo prva reprezentacija ima direktan plasman na Mundijal.