ZVEZDA ZASIJALA NA STARTU LE: Rodić i Katai NOKAUTIRALI Bragu!

16.09.2021

18:32

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Bragu sa 2:1 (0:0) na startu takmičenja u grupnoj fazi Lige Evrope.

Slavlje fudbalera Crvene zvezde na meču protiv Brage

Sva uzbuđenja na Marakani viđena su u završnih 15-ak minuta susreta. Golove za crveno-bele postigli su Rodić u 75, odnosno Katai iz penala u 85. minutu susreta, a prethodno su gosti izjednačili preko Galena.

Do kraja utakmice, prvak Srbije je uspeo da sačuva minimalno vođstvo i upiše važne bodove na startu takmičenja u Ligi Evrope.

Izabranici trenera Dejana Stankovića napravili su odličnu uvertiru pred Večiti derbi, koji se igra u nedelju od 18 časova u Humskoj.

Tok duela sa Marakane mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj susreta, Zvezda - Braga 2:1!

90. minut - Pritisak Brage, nadoknada je četiri minuta.

87. minut - Dvostruku izmenu je načinio Stanković. Srnić i Pankov su na terenu, izašli su Sanogo i Katai. Sa druge strane, Kouto je zamenio Silvu.

85. minut - GOOOOL! Škotski sudija je dosudio penal za Zvezdu, a odluka nije promenjena ni nakon konsultacije VAR tehnologije. Katai je bio precizan sa bele tačke - 2:1!

78. minut - Krstičić je "požuteo", a Martins je zamenio Plazona.

76. minut - GOOOOL! Nije dugo potrajala prednost domaćina. Galeno je "hirurški" preciznim udarcem savladao Borjana, a lopta je otišla u sam ugao gola crveno-belih - 1:1!

75. minut - GOOOOL! Milan Rodić je doveo Zvezdu u vođstvo! Kanga je izveo korner, levi bek crveno-belih se odlično snašao i, od stative, poslao loptu u mrežu - 1:0!

74. minut - Ivanić je proigrao Dionija, odbranio je golman Brage!

72. minut - Murati je "požuteo".

71. minut - Prva izmena u redovima Brage. Ruiza menja Gonzales.

68. minut - Pokušao je domaćin posle slobodnog udarca. Rodić je vratio loptu pred gol Brage, Mateus je uspeo da interveniše.

68. minut - Lukas Mineiro je zaradio prvi žuti karton na večerašnjem susretu.

65. minut - Lukas Mineiro je pogodio prečku! Lopta je, na putu ka golu Zvezde, nekog zakačila, srećom bez promene rezultata. Deki je napravio i drugu izmenu. Živkovića je zamenio Krstičić.

62. minut - Borbeni Ivanić je pronašao prostor za udarac, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže, novi udarac iz ugla za aktuelnog prvaka Srbije.

57. minut - Neprijatan centaršut Orte sa levog boka "ukrotio" je Borjan.

Braga sve opasnija

56. minut - Agresivnije deluje Braga u drugih 45 minuta, ali obe ekipe se muče da stvore šansu pred golom rivala.

50. minut - Nastavlja se tvrd meč na našem najvećem stadionu. Pokušaji se ređaju iz prekida, bez velikih prilika.

46. minut - Škotski sudija je dao znak za početak drugog dela igre.

Kraj prvog poluvremena, Zvezda - Braga 0:0

45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade vremena. Posle korna nova pretnja! Sam je na drugoj stativi bio Lukas Mineiro, ali iz mrtvog ugla pogađa stativu.

44. minut - Pjazona je zaustavio Dragović, Austrijanac je sprečio sigurnu promenu rezultata!

43. minut - Gosti pokušavaju da ugroze Borjana šutevima van kaznenog prostora. Pokušaj Orte je završio pored leve stative Zvezdinog gola.

40. minut - Još jedan neprecizan pokušaj domaćina, Katai je bio neprecizan.

38. minut - Povredio se El Fardu Ben! Dejan Stanković je umesto njega na teren uveo Dionija.

35. minut - Škotski arbitar je propustio da pokaže žuti karton Leiteu, nakon što je sa leđa povukao Bena. Igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

30. minut - Ivanić je uputio prejak pas ka Benu, čime je propala mogućnost da prvak Srbije stvori najbolju priliku na meču, posle pola časa igre, još uvek nema golova...

28. minut - Kanga je uputio projektil sa distance, ali neprecizno...

23. minut - Uzvratila je Zvezda preko Bena, lopta je zakačila Oliveiru, pa je otišla u korner.

22. minut - Veliku priliku je imala Braga! Dragović je intervenisao, lopta se odbila do Orte, ali je on promašio pred golom Crvene zvezde.

18. minut - Golman gostiju Mateus fauliran je posle kornera koji je pretio da stvori ozbiljne probleme Portugalcima.

Detalj sa meča Zvezda - Braga

14. minut - Kapiten Brage Orta je šutirao sa preko 20 metara, bez promene rezultata. Crveno-beli su uzvratili preko Ivanića, ali mu je lopta nezgodno odskočila i završila preko gola.

10. minut - Portugalski predstavnik je ponovo probao sa distance, ali posle pokušaja Galena nije bilo opasnosti po Borjana.

8. minut - Nakon početnih uzbuđenja na obe strane, uglavnom se igra između dva kaznena prostora.

3. minut - Abel Ruiz je uputio prvi udarac ka golu prvaka Srbije. Šut reprezentativca Španije je završio preko gola.

1. minut - Počeo je meč, odmah je zapretio domaćin, Gobeljić je bio u kaznenom prostoru rivala, Portugalci su otklonili opasnost.

Počinje meč na "Marakani"

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Ivanić, Ben, Kanga, Katai, Živković.

BRAGA: Mateus, Fabijano, Tormena, Oliveira, Leite , Mineiro, Murati, Galeno, Pjazon, Orta, Ruiz.