UTAKMICA ZA ANALE: Goleada Levantea i Reala, Jović zaigrao, štoper završio meč na golu!

22.08.2021

21:58

Fudbaleri Levante i Reala odigrali su nerešeno 3:3 u fantastičnom meču u okviru 2. kola španske Primere.

Luka Jović

Levante je na svom terenu uspeo da otkine bod Realu, a čak je bio i bliži celom plenu nego Madriđani.

Srpski reprezentativac Luka Jović zaigrao je od 82. minuta.

Real je poveo iz prve šanse na utakmici. Benzema je pronašao Bejla, a Velšanin rutinski donosi prednost ekipi Karla Anćelotija.

Bejl je u 39. minutu mogao iz slobodnog udarca da duplira prednost, ali je zamalo bio neprecizan, kao i Isko dva minuta kasnije kada je gađao iz daljine.

Prava goleada viđena je u drugom poluvremenu.

Odmah na startu šok za Madriđane, Levante poravnava na 1:1 preko Martija, a u 57. minutu golom Hozea Kampanje stiže i do potpunog preokreta.

Anćeloti je napravio trostruku izmenu i to mu se isplatilo, pošto rezervista Vinisijus Žunior doneo izjednačenje gostima.

Ipak, samo šest minuta kasnije, u 79. minutu, Levante ponovo stiže do prednosti. Pjer je ovog puta bio strelac.

U 82. minutu na teren je ušao Luka Jovi, a već minut kasnije domaćin pogađa stativu.

U 85. minutu, na scenu opet stupa Vinisijus.

Na asistenciju Benzeme, pogađa za 3:3 i donosi bod Realu.

Ali, ni to nije bilo sve. Golman Levantea Aitor Fernandes dobija direktan crveni karton u 88. minutu.

Fernandes je na pola terena igrao rukom i isključen je! S obzirom da je Levante izvršio pet izmena, na gol je morao neko od fudbalera.

Na gol je stao štoper Ruben Veso, Levante je uspeo da odoli Realu i na kraju stigne do zasluženog boda.