PARNI VALJAK RAZOČARAO: Santa Klara savladala Partizan, crno-beli u revanšu moraju mnogo bolje!

19.08.2021

22:21

Fudbaleri Partizana poraženi su od Santa Klare u Ponta Delgadi na Azorskim ostrvima sa 2:1 u prvom meču plej-of faze kvalifikacija za Ligu konferencija.

Partizan je odigrao možda i najgori meč u dosadašnjem delu sezone, te će za sedam dana u Beogradu morati da bude na boljem nivou kako bi prošao dalje.

Crno-beli su bili oslabljeni neigranjem trojice igrača, i to kao da je odseklo fudbalere našeg kluba na startu meča.

Santa Klara je odmah stigla do vođstva, kada je posle loše reakcije Vujačića Karlos u 4. minutu savladao nemoćnog Popovića.

Crno-beli su7 loše stajali na terenu, a o tome najbolje svedoči prečku koju je pogodio Boateng i to što je nakon auta šutirao glavom.

Partizan je imao nekoliko poluopasnih napada preko Miljkovića i dva slobodna udarca Jojića, ali to je bilo premalo za prvih 45 minuta.

Na startu drugog poluvremena Lazar Marković se izborio za šut, ali je pogodio pravo u golmana Fernandeša. Činilo se da su crno-beli nešto bolje zaigrali, ali u četvrtom minutu drugog dela igre Santa Klara stiže do 2:0.

Vujačić je opet loše reagovao, Morita ga je lako prošao i savladao ponovo nemoćnog Popovića.

Srećom, Vujačić se pet minuta kasnije iskupio za svoju grešku. Posle akcije Natha i Šćekića, crnogorski štoper je kruniše udarcem glavom i smanjuje na 2:1.

Odmah su u igru ušlu Suma i Holender, ali Partizan nije nastavio sa napadima.

Nekoliko opasnih napada imala je Santa Klara, a onda u 68. minutu šansa utakmice za Partizan.Ušao je u igru i Sejduba Suma i, umesto da Partizan nastavi da napada i dođe do izjednačenja, posle toga je Santa Klara ponovo bila opasnija.

Bilo je i panike u redovima crno-bele odbrane, ali je Popović nekako preživeo, da bi u 68. minutu "parni valjak" došao do najbolje šanse na meču.

Suma je bio u prilicii, odbranio je Fernandes, potom je Marković šutirao, a lopta bila izbijena sa gol-linije.

Na novi odbitak natrčao je Rikaro Gomeš, a Viljanueva je na njega startovao oštro sa dve noge oštro. Međutim, holandski sudija je procenio da nije bilo elemenata za penal.

To je bilo sve od crno-belih na ovom meču, usledio je mirniji period igre, Santa Klara je sačuvala prednost i narednog četvrtka u Beograd stiže sa pobedom od 2:1.

Tok utakmice mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

SANTA KLARA - PARTIZAN 2:1 (1:0)

II POLUVREME

Kraj meča, Santa Klara je slavila sa 2:1.

90 + 4. minut - Žuti karton i za Saničanina sada. Opasan slobodnjak iskosa sa desne strane za Porutgalce.

90 + 2. minut - Žuti je sada dobio i Urošević, opravdano, prekinuo je popularni Čaki opasan napad domaćina.

90. minut - Igraće se četri minuta nadoknade vremena.

87. minut - Karlosa, strelca prvog gola, menja Alano.

86. minut - Glavni sudija iz Turske skoro za svaki faul pokazuje javnu opomenu, sada je požuteo i Lutovac.

85. minut - Terzić menja Lazara Markovića, nadamo se da će uspeti da ponovi učinak iz meča protiv Sočija kada je asistirao za izjednačujući gol Partizana koji je postigao Šćekić posle kornera.

82. minut - Opasan udarac Linkolna, srećom pored gola.

77. minut - Smiljanić menja Šćekića, junački je Crnogorac rovit odigrao 76 minuta, ali je sad morao da napusti teren.

75. minut - Alfonso menja strelca drugog gola Moritu.

69. minut - Stopostotne šanse Sume i Markovića, mnogo sreće za domaćina.

66. minut - Rui Koštu menja Rikardinjo.

61. minut - Pripretio je još jednom Morita, ovog puta iz velike daljine. Šutirao je preko gola, nimalo naivno.

60. minut - Fantastično je zaustavio slobodan udarac Linkolna Popović, u nastavku akcije Morita pored gola, korner za domaćina.

57. minut - Novi žuti karton, sada za Sumu.

54. minut - GOOOOOOL - Partizan smanjuje na 2:1. Prelepa kombinacija crno-belih posle slobodnog udarca, Natho je uposlio Šćekića, a ovaj je glavom pronašao Vujačića, kome nije bilo teško da idealnu loptu sprovede u mrežu. Suma menja Natha, a Lutovac Holendera.

53. minut - Žuti karton dobija i Morita.

51. minut - Rui Košta dobija žuti karton.

49. minut - GOOOOOL - Santa Klara stiže do 2:0. Morita koristi smušenu odbranu crno-belih, Partizan u velikom problemu.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme, može li Partizan, pre svega, do bolje igre, a potom i boljeg rezultata? Možda i najbolja šansa Partizana, Marković je šutirao, ali Rikardo Fernandeš je taj udarac lako zaustavio. Prvi udarac crno-belih u okvir gola večeras na Azorskim ostrvima.

I POLUVREME

45. minut - Poluvreme u Ponta Delgadi, Santa Klara vodi sa 1:0 golom Žuniora u 4. minutu utakmice.

40. minut - Sada je pokušao i Rikardo, ali glavom nije uspeo da pogodi okvir gola posle novog kornera Jojić Miloša.

38. minut - Slab udarac Saničanina posle kornera.

33. minut - Žuti karton za Jojića, slobodan udarac iz dobre situacije za Santa Klaru.

28. minut - Sada Popović odbranom spašava Partizan.

24. minut - Prečka za Santu Klaru. Boateng je posle auta pogodio okvir gola, a na kraju je intervenisao Vujačić ispred Žuniora.

19. minut - Jojić preti iz slobodnjaka, lopta od Mansura u živom zidu odlazi u korner.

18. minut - Veliki kiks Popovića, srećom Žunior nije uspeo da to kazni novim golom.

5. minut - Boateng dobija žuti karton, zaustavio je Gomeša na ivici kaznenog prostora.

4. minut - GOOOOOL - Santa Klara vodi sa 1:0. Katastrofalna odbrana Partizana, Patrik pronalazi Karlosa Žuniora koji postiže vodeći gol.

2. minut - Rui Košta preti iz daljine.

1. minut - Krenuo je meč na dalekim Azorskim ostrvima u gradu Ponta Delgada.