ZVEZDA UZ DOSTA MUKE PROBILA BEDEM: Gajić doneo tri boda crveno-belima!

06.08.2021

20:09

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras na Marakani ekipu Napretka iz Kruševca, minimalnim rezultatom (1:0).

Detalj sa utakmice Zvezda - Napredak

Dugo su gosti odolevali pritisku domaćina. Prvo poluvreme odigrali su odlično i u nekoliko navrata su stizali do samog gola Milana Borjana.

Najbolju priliku za Napredak propustio je ofanzivac Srđan Kočić. Naime, krilni fudbaler je u 22. minutu sa svega pet metara šutirao pravo u golmana crveno-belih.

Napadi Crvene zvezde su u prvom delu meča izgledli prilično bezopasno, crveno-belih nisu bili prevelika opasnost za golmana Rastka Šuljagića i defanzivce Čarapana.

Na odmor se otišlo bez golova.

Zvezda je delovala organizovanije u nastavku igre. Presingom su pokušavali izabranici Dejana Stankovića da preseku svaku akciju gostiju ali im ni to nije polazilo za nogom.

Šutirali su crveno-beli ka golu, ređali su se udarci Ivaniča, Falka, Bena, Krstovića ali bez uspeha.

Međutim, uspeli su fudbaleri Zvezda da zatresu mrežu Čarapana u 77. minutu.

Strelac je bio Milan Gajić na asistenciju Bena.

Ovom pobedom je Zvezda stigla do 10. boda u sezoni i trenutno je na prvom mestu tabele Superlige Srbije.