PENAL RULET USREĆIO AZURE: Magični Donaruma PRESUDIO Englezima, Italija je šampion Evrope!

11.07.2021

18:16 >> 21:55

Fudbaleri Italije novi su šampioni Evrope.

Fudbaleri Italije

Italijani su u velikom finalu posle penala savladali Englesku.

Junak je bio Điđi Donaruma koji je u penal seriji odbranio dva penala, dok je Rašford pogodio stativu. Za Italiju su neprecizni bili Žoržinjo i Beloti, kojima je Pikford odbranio udarac. Fudbal se tako nije vratio kući, Englezi će na trofej morati još da čekaju.

Utakmica je krenula fantastično za Englesku, koja je povela iz prvog napada.

Šo je pokrenuo akciju, zatim je Kejn u svom stilu uposlio Tripijea, ovaj fantasično centrira a Šo drop-kikom postiže gol pored nemoćnog Donarume.

Ovaj gol je potpuno presekao Italijane. Azuri u prvih pola sata nisu ličili na sebe, maltene da nijednu opasnu akciju nisu napravili. Insinje je jedino nešto pokušavao, ali svaki njegov udarac je završavao daleko od mete.

Eglezi su se sa druge strane povukli i iz kontra napada nekoliko puta probali da zaprete. Italija se budi tek nakon soloprodora i opasnog udarca Kjeze u 35. minutu. Do kraja poluvremena Manćinijev tim je pripretio i preko Veratija i Bonućija.

Ništa se nije menjalo ni a startu drugog poluvremena, Italijani su jedini pokušaj imali iz slobodnog udarca Insinjea. Ipak, sve se promenilo kada je Manćini napravio dve izmene, Berardi je zamenio nevidljivog Imobilea, a Kristante požutelog Bareluu. Italija je prodisala nakon ovih izmena.

Osim jednog pokušaja Megvajera glavom, ništa nismo videli od Engleza. Prvu veliku šansu za Italiju propustio je Insinje, kojeg je sjajno zaustavio Pikford. Bio je to nagoveštaj bolje igre Azura.

Kjeza je u 62. minutu napravio još jedan sjajan soloprodor, tukao je, ali je Pikford još jednom bio fantastičan. U 64. minutu konačno pokušaj Engleza, Stouns je glavom posle kornera šutirao, a Donaruma odbranio.

U 67. minutu stiže do izjednačenja. Bonući je iskoristio karambol koji je nastao posle pokušaja Veratija i lako savladao Pikforda. Do kraja regularnog dela imali smo opasnu šansu Berardija i nekoliko žutih kartona.

U prvom produžetku prvi su pripretili Englezi preko Filipsa, koji je snažno po zemlji šutirao pored gola. Italijani su imali pokušaj Emersona i odbranu Pikforda. Griliš je zamenio Maunta, Lokateli Veratija, a na pauzi posle regularnog dela Insinjea je zamenio Beloti.

Na startu drugog produžetka golmani su grešili na obe strane, ali promene rezultata nije bilo. Sautgejt je u igru ubacio Rašforda i Sanča, a Manćini Florencija, naravno zbog penala.

Ipak, taj potez egleskog selektora pokazao se kao koban, jer su i Rašford i Sančo promašili penale.

Sve je krenulo odbranjenim penalom Pikforda Belotiju, Englezi su vodili sve do treće serije i stative Rašforda. To je čini se sve prelomilo, Gordi albion je promašio i naredna dva penala, tačnije zaustavio ih je Donaruma i doneo EURO Italiji.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ITALIJA - ENGLESKA 1:1 (0:1,1:0,0:0,0:0,3:2)

PENALI

3:2 - Donaruma brani Saki, Italija je prvak Evrope.

3:2 - Brani Pikford, Engleska živi.

3:2 - Donaruma brani Sanču. Italija pred pobedom.

3:2 - Bernardeski po sredini gola pogađa, Italija ponovo u prednosti.

2:2 - Rašford se dugo nameštao i pogodio stativu.

2:2 - Bio je na pravoj strani Pikford, ali Bonući precizan.

1:2 - Majstorski penal Megvajera.

1:1 - Belotiju penal brani Pikford.

1:1 - Kejn u svom stilu.

1:0 - Berardi vrlo siguran!

Italija prva šutira.

II PRODUŽETAK

KRAJ FUDBALA NA EURU, OSTAJU SAMO PENALI DA ODLUČE ŠAMPIONA EVROPE.

120 + 3. minut - Igraće se penali na Vembliju.

120. minut - Sančo i Rašford menjaju Hendersona i Vokera. Tri minuta nadoknade.

118. minut - Florenci menja Emersona, poslednja izmena Manćinija.

112. minut - Oštar start Žoržinja nad Grilišom, zbog kojeg je dobio žuti karton. Zgazio je fudbaler Čelsija kolegu iz Premijer lige.

108. minut -  Po jedna opasna šansa na obe strane.

106. minut - Krenuo je drugi produžetak.

I PRODUŽETAK

105 + 1. minut - Kraj prvog produžetka.

103. minut - Pikford spasava Englesku posle centaršuta Emersona.

99. minut - Griliš menja Maunta.

97. minut - Opasan pokušaj Kalvina Filipsa nakon odbitka posle kornera, lopta odlazi malo pored Donaruminog gola.

96. minut - Veratija menja Lokateli.

91. minut - Krenuo je prvi produžetak. Insinjea je zamenio Beloti.

II POLUVREME

KRAJ MEČA, IGRAĆE SE PRODUŽECI.

90. + 6. minut - Pogibeljan start Kjelinija i žuti karton.

90. minut - Igraće se šest minuta nadoknade.

85. minut - Povređenog Kjezu menja Bernadeski.

84. minut - Insinje dobija žuti posle faul nad Filipsom.

74. minut - Hendersona menja Rajs.

73. minut - Velika šansa Berardija, ali šutira preko gola.

71. minut - Saka menja Tripijea.

67. minut - GOOOOOOL - Italija poravnava na 1:1. Posle karambola nakon kornera, Bonući je nekako ugurao loptu u gol.

64. minut - Sjajan pokušaj Stounsa, još bolja odbrana Donarume.

62. minut - Opasan soloprodor nezaustavljivog Kjeze, dobro je šutnuo fudbaler Juventusa, ali Pikford fantastično brani.

57. minut - Nova šansa za Insinjea, Pikford sjajno brani.

56. minut - Centrirao je Šo iz slobodnjaka, Megvajer iz teške pozicije glavom šalje loptu preko gola.

55. minut - Kristante menja Barelu, Berardi menja Imobilea. Kasnije žuti karton za Bonućija nakon oštrog faula nad Sterlingom.

53. minut - Još jedan nekontrolisan pokušaj Insinjea...

51. minut - Imao je sjajnu poziciju Insinje iz slobodnjaka, ali je neprecizno šutirao.

47. minut - Barela dobija žuti karton zbog oštrog starta nad Kejnom.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme na Vembliju.

I POLUVREME

POLUVREME, ENGLESKA VODI GOLOM ŠOA SA 1:0.

45 + 4. minut - Loš pokušaj Bonućija iz velike daljine.

45 + 1. minut - Opasan napad Italijana, prvo je Imobile izblokiran, a onda je udarac Veratija lako ukrotio Pikford.

35. minut - Najbolja šansa na utakmici za Italiju. Kjeza je vukao loptu nekoliko desetina metara, otresao je Deklana Rajsa, kasije i strahovito šutirao, ali tik pored stative.

28. minut - Nekontrolisan i loš pokušaj Insinjea sa preko 30 metara. Lopta je otišla daleko pored gola.

16. minut - Sem sjajne minijature Harija Kejna nema većih uzbuđenja na Vembliju.

8. minut - Prvi pokušaj Italijana. Insinje je iz slobodnog udarca koji je napravio Luk Šo prebacio gol Pikforda.

2. minut - GOOOOOOL - Engleska vodi sa 1:0. Luk Šo posle fantastične akcije donosi prednost Engleskoj. Kakav gol popularnog Šoberta Karlosa. Šo je i započeo akciju, potom je Kejn sjajno uposlio Tripijea, koji je poslao fatastičan centaršut levom beku Engleske.

1. minut - Krenuo je spektakl na stadionu Vembli.

UVOD

20:40 - Nemile scene pred početak finalne utakmice. Engleski navijači, koji nemaju ulaznice, pokušavaju da uđu na Vembli svim silama.

20:15 - Poznati su i sastavi timova: