VILJAREAL ISPISAO ISTORIJU I OSVOJIO LE: Junajted pao posle NEVIĐENE PENAL DRAME - Rulji heroj, De Hea tragičar!

26.05.2021

18:07 >> 21:58

Fudbaleri Viljareala su osvajači Lige Evrope pošto su posle penala savladali Mančester junajted i tako napravili istorijski uspeh.

Junajted - Viljareal

Regularni deo utakmice završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Nismo previše videli od ovog finala Lige Evrope, oprezni su bili i fudbaleri Viljareala i fudbaleri Mančester junajteda.

Đerar Moreno je doneo vođstvo Viljarealu, sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu "đavola", i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Na startu drugog poluvremena smo videli izjednačenje. Edinson Kavani je izbegao ofsajd zamku i poogodio mrežu Viljareala za izjednačenje, a do kraja regularnog dela nije se mreža zatresla.

U podužecima smo videli jako malo igre, kao i povredu Rašforda, a bilo je jasno da igrači nemaju snage i samo smo čekali penal seriju, a onda je usledila drama kakvu Liga Evrope nije videla.

Junak je Rulji, tragičar je De Hea posle penal drame!

21 izveden penal, 20 pogođenih penala, a promašen tek poslednji, golmanov. David De Hea je jako loše izveo jedanaesterac nakon "bombe" koju je poslao Rulji i Viljareal je slavio u Gdanjsku!

Žuta Podmornica je osvojila prvi trofej u istoriji kluba, što je četvrti trofej Emeriju koji je apsolutni rekorder ovog takmičenja, prethodna tri je osvojio sa Seviljom!

2. produžetak

118. minut - Ulazimo u samu završnicu meča, na korak smo od izvođenja jedanaesteraca. Zanimljivo je da je ovo prvi put u istoriji finalnih okršaja da jedan trener ne izvrši nijednu izmenu tokom 90 minuta.

114. minut - Džejms ulazi umesto Pogbe, a Bajija je odmenio Tuanzebe.

112. minut - Ogroman kiks Lindelefa pred svojim golom, Viljareal je imao situaciju četiri na četiri, ali su se spetljali Kokelan i Moreno. Emeri i njegovi izabranici su potom tražili penal, Turpan je konsultovao VAR tehnologiju, ali ništa od penala. U međuvremenu, žuti karton je zaradio strelac jedinog gola za klub sa "Old Traforda" Edinson Kavani.

109. minut - Nova intervencija čuvara mreže španskog predstavnika, ovoga puta je uspeo da zaustavi Rašforda.

108. minut - Lindelef je tražio Kavanija, odbrana Viljareala je pomalo konfuzno reagovala, ali je istrčao golman Rulji i rutinski uhvatio loptu.

106. minut - Počelo je završnih 15 minuta igre.

Posle 105 minuta igre, na semaforu još uvek stoji 1:1

105. minut - Kraj prvog produžetka, još uvek je 1:1.

101. minut - Fred je zamenio Grinvuda.

99. minut - Bivši levi bek Liverpula Alberto Moreno je probio po levoj strani, ali je slabo šutirao.

98. minut - Bez velikih šansi na polovini prvih dodatnih 15 minuta igre.

94. minut - Alkaser je bio u solidnoj situaciji da ugrozi De Heu, ali je Baji to na vreme izblokirao.

Za sada nema svoje veče - Markus Rašford

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog toka meča, rezultat je 1:1, produžeci odlučuju osvajača Lige Evrope

90+1. minut - Tores je ponovo bio neprecizan, na korak smo od dodatnih 30 minuta.

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

89. minut - Lepa kombinacija Šoa i Rašforda, ali je lopta nakon udarca glavom otišla preko gola.

87. minut - Pedrasu menja Moreno, dok Gaspara menja Fojt

84. minut - I Fojt je zaradio žuti karton pošto je brutalno startovao na Šoa.

82. minut - Požuteo je Erik Baji.

81. minut - Ređaju se šanse pred golom Španaca, ovoga puta je Rašford oprobao svoj udarac, daleko od okvira.

79. minut - Dobar prodor Mektominija po desnoj strani, centrirao je po zemlji za Kavanija koji je zahvatio loptu petom, ali samo korner za Mančester junajted.

77. minut - Dvostruka izmena koju je izvršio Emeri, umesto Pina na terenu je Alkaser, dok je Gomez ušao u igru umesto Trigerosa.

76. minut - Nekoliko udaraca iz ugla izveo je Viljareal, još uvek je 1:1...

73. minut - Novo uzbuđene pred golom španskog tima. Šo je uputio nešto između šuta i centaršuta, loptu je Kavani zahvatio glavom, ali je izblokiran.

71. minut - Jedan od retkih pokušaja Viljareala u drugom poluvremenu. Pareho je zapretio, bez promene rezultata.

66. minut - Nešto mirniji period utakmice, Rašford je zapretio, ali je prethodno signalizirana ofsajd pozicija.

61. minut - Junajted je imao još par poluprilika na krilima izjednačenja, "žuta podmornica" još uvek odoleva.

60. minut - Prva izmena na finalnom susretu, Kokelan je zamenio Baku.

55. minut - GOOOOL! Kavani je doneo izjednačenje Junajtedu! Posle kornera, igrači Viljareala su najpre izbacili loptu, ali se ona vratila u kazneni prostor, gde je Urugvajac nepogrešiv - 1:1!

54. minut - Mektomini je prihvatio loptu u šesnaestercu, ali je izblokiran. Žuti karton je dobio Kapue.

51. minut - Mančester je tražio penal, sudija je gledao VAR, ali bez kaznenog udarca za nominalne goste.

48. minut - Imao je Viljareal sjajnu priliku za postizanje gola u drugom poluvremenu... Došli su do peterca Mančestera, ali se Baka spetljao i izgledna prilika za vođstvo od 2:0 odlazi u nepovrat

46. minut - Počeo je drugi deo susreta, Solskjerovi izabranici jure minimalan zaostatak.

Kraj 1. poluvremena, Viljareal ima minimalnu prednost

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Grinvud je prošao po desnom boku, "zavrnuo" u sredinu, ali je intrvenisao Raul Albio, ovo je bila najbolja prilika za Junajted.

44. minut - Pino je imao sjajan prodor po desnoj strani, ali je ostao usamljen pa su ga zaustavili defanzivci Mančestera.

41. minut - Jalova inicijativa Junajteda u Gdanjsku, Viljareal čuva minimalno vođstvo.

35. minut - Fenomenalna taktička postavka Unaja Emerija, čiji su izabranici u dosadašnjem toku meča potpuno neutralisali favorizovane Engleze.

29. minut - GOOOOL! Fenomenalan centaršut uputio je Dani Pareho, Moreno se ubacio iza leđa odbrane Mančestera i perfektnom reakcijom u padu uspeo da savlada  De Heu - 1:0!

28. minut - Nova pretnja Viljareala, preko Pina, ostaje 0:0.

25. minut - Po jedna polušansa na obe strane, za "žutu podmornicu" pripremio ju je Baka, prodorom po levom boku, dok se Kavani nije najbolje snašao u šesnaestercu Španaca.

20. minut - Ponovo preti engleski tim, Luk Šo je opalio, ali ponovo neprecizno.

16. minut - Trigeros je šutirao posle kornera, ali van okvira gola "crvenih đavola".

10. minut - Fojt je zaradio povredu zbog kojih je nastupio duži prekid u Poljskoj.

7. minut - Prvi pokušaj Junajteda, Mektomini je šutirao sa distance, snažno, ali pored desne stative.

4. minut - Početno ispitivanje snaga u poljskom Gdanjsku.

1. minut - počeo je susret.

Počinje susret u Gdanjsku

MANČESTER JUNAJTED (4-2-3-1): De Hea - Van-Bisaka, Lindelof, Baji, Šo - Pogba, Mektomini - Grinvud, Fernandes, Rašford - Kavani

VILJAREAL (4-3-3): Ruli - Fojt, Albiol, Tores, Alfonso Peraza - Pareho, Kapue, Trigeros - Moreno, Baka, Pino