(VIDEO) LEVANDOVSKI JE APSOLUTNI VLADAR: Poljak srušio REKORD Gerda Milera! Gol u 86. minutu rešio pitanje OPSTANKA u Bundesligi

22.05.2021

15:29

Završena sezona u nemačkoj Bundesligi.

Robert Levandovski slavi gol

Bajern je u poslednjem kolu nemačkog prvenstva sa 5:2 savladao Augzburg, a rekordni 41. gol u sezoni postigao je Robert Levandovski u 90. minutu utakmice, kada je postavio konačan rezultat.

Tim pogotkom, Poljak je postavio novi rekord po broju golova u jednoj sezoni Bundeslige, a prethodni je sa 40 držao Gerd Miler.

Sa druge strane, borba za opstanak je bila krajnje neizvesna.

Arminija je sa 2:0 pobedila Štutgart, Verder je rezultatom 4:2 poražen od Borusije Mehnengladbah, a poraz ekipe iz Bremena je iskoristio Keln koji je pogotkom Sebastijana Bornoa u 86. minutu pobedio Šalke i izborio plasman u plej-aut, dok je Verder direktno ispao.