KAKVO ZAGREVANJE ZA FINALE LŠ: Drčni Čelsi PREOKRETOM savladao Siti u sudijskoj nadoknadi!

Autor: Republika

08.05.2021

18:26

Najiščekivaniji susret 35. kola engleskog prvenstva završen je pobedom Čelsija nad Mančester Sitijem 2:1.

Gol Hakima Ziješa

Jasno je da je Mančester Siti odavno šampion Premijer lige, duel na "Etihadu" bio je samo opipavanje pulsa pred finale Lige šampiona u Istanbulu.

Rahim Sterling je finiširao kontranapad Sitija golom u 44. minutu. Pred sam kraj prvog poluvremena, Kun Aguero je imao priliku da udvostruči prednost "građana", ali je katastrofalnom realizacijom samo razbesneo Pepa Gvardiolu.

Drugo poluvreme je pripalo Čelsiju. Hakim Ziješ je izjednačio u 63. minutu, Čelsi je i nastavio da nadire. Tresli su mrežu Sitija, doduše iz ofsjad pozicija. Nisu gubili koncentraciju, što se isplatilo u sudijskoj nadokandi, kada je Markos Alonso matirao Edersona za slavlje gostiju.

Izabranici Tomasa Tuhela su iskoristili poraz Lestera da se popnu na treće mesto sa 63 boda, Siti je suvereno prvi sa 80 bodova, 13 više od Mančester Junajteda.