JOVIĆ I KOSTIĆ POD PRITISKOM: Borusija se provukla protiv Lajpciga, Ajntraht pred imperativom!

08.05.2021

15:29

Borusija Dortmund održava mesto koje joj garantuje Ligu šampiona. Umalo da se "oklizne" protiv Lajpciga.

Sančov šut protiv Lajpciga

Utakmica na "Signal Iduna parku" završena je 3:2 za Borusiju. Domaći su vodili 2:0, preko Marka Rojsa u sedmom i Džejsona Sanča u 51. minutu, međutim, ubrzo je došlo do izjednačenja. Lukas Klosterman u 63. minutu i Dani Olmo u 71. su poravnali rezultat.

Slavlje je doneo Sančo u 87. minutu drugim golom na utakmici.

Borusija trijumfom održava četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Prvi konkurent Ajntraht Frankfurt mora da pobedi Majnc kako bi se održao u trci (nedelja 15:30).

U ostalim utakmicama 32. kola odigranim u istom terminu Volfsbug je bio ubedljiv 3:0 protiv Union Berlina, dok su Verder i Bajer Leverkuzen igrali bez golova.

Danas se odigrava i meč Bajern Minhen-Borusija Menhengladbah.