PETARDA ZA PLASMAN U FINALE: Dortmund RAZBIO Kil i stigao na korak od trofeja!

01.05.2021

20:40

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u finale Kupa Nemačke.

Fudbaleri Borusije Dortmund

Dortmund je na svom stadio deklasirao Kil sa 5:0, pa će se za tofej boriti sa Lajpcigom.

Posle četiri godine Milioneri su se vratili u finale takmičenja koje su osvajali četiri puta, a poslednji put te 2017. kada su dobili Ajntraht. Meč protiv Kila bio je praktično rešen posle 45 minuta, kada je Borusija povela 5:0. Prva dva gola postigao je Rejna, a onda su se redom u strelce upisivali Rojs, Azar i Belingem.

U drugom poluvremenu Borusija je digla papučicu sa gasa i odradila je drugih 45 minuta. Rezultat se nije menjao, a Milioneri su se domogli završne predstave.

Podsetimo, Lajpcig je u polfuinalu posle produžetaka eliminisao Verder golom Forsberga u završnici drugog produžetka.