(VIDEO) BARSA OSVOJILA PEHAR POKEROM ZA 12 MINUTA: Bilbao izgubio drugo FINALE Kupa kralja za dve nedelje

17.04.2021

21:24

Fudbaleri Barselone osvojili su Kup kralja pošto su u finalu savladali Atletik Bilbao rezultatom 4:0.

Fudbaleri Barselone slave gol

Utakmica se igrala na neutralnom terenu u Sevilji, a golova nije bilo gotovo sat vremena.

Katalonci su bili dominantni u oba poluvremena, ali Unai Simon nije kapitulirao sve do 60. minuta. Tada ga je Antoan Grizman naterao da izvadi loptu iz mreže.

Samo tri minuta kasnije je Frenki de Jong duplirao prednost Barselone.

Lionel Mesi je u 68. i 72. minutu postigao dva pogotka i tako stavio tačku na ovo finale.

Grizman je postigao gol i u 86. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Podsetimo, Baskijcima je ovo drugi poraz u dve nedelje u finalima Kupa kralja, pošto se prošlosezonsko finale igralo u odloženom terminu zbog pandemije koronavirusa. Atletik je tada izgubio od Real Sosijedada.