(VIDEO) DRAMA U RIMU: Tadić ispao iz Lige Evrope! Engleski velikani razbili rivale, Dinamo nije imao snage za novo čudo

15.04.2021

20:53

Plasman u polufinale Lige Evrope obezbedili su Roma, Mančester junajted, Arsenal i Viljareal.

Detalj sa meča u Rimu

Dok su sa jedne strane engleski timovi i španski predstavnik rutinski odradili posao u revanšima, u Rimu je viđena prava drama.

Roma je pre sedam dana u Amesterdamu pobedila Ajaks sa 2:1, a revanš meč je završen rezultatom 1:1, s tim što je gol poništen Dušanu Tadiću pri vođstvu "kopljanika" od 1:0.

Brajan Brobi je u 49. minutu doveo Ajaks u vođstvo, a konačan rezultat je postavio Edin Sžeko u 72. minutu utakmice.

Ceo meč za Ajaks je sa kapitenskom trakom odigrao reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

Mančester junajted je rezultatom 2:0 savladao Granadu i tako materijalizovao pobedu od 2:0 u prvom meču.

Prvi gol u revanšu je dao Edinson Kavani u šestom minutu, a konačan rezultat je postavio Hesus Valjeho autogolom u poslednjem minutu.

Kompletan meč za "crvene đavole" je odigrao Nemanja Matić.

Posle remija u Londonu (1:1), Arsenal je sa 4:0 u Pragu srušio Slaviju.

"Tobdžije" su od 18. do 24. minuta dale tri gola preko Nikolasa Pepea, Aleksandra Lakazeta i Bukaja Sake, a konačan rezultat je u 77. minutu postavio Lakazet drugim golom na susretu.

Na kraju, zagrebački Dinamo nije uspeo da napravi još jedno čudo i da posle Totenhema eliminiše i Viljareal. "Žuta podmornica" je slavila sa 2:1 u Španiji, a pre sedam dana je rezultatom 1:0 pobedila u Hrvatskoj.

Pako Alkaser je u 36. minutu doveo Viljareal u vođstvo, a sedam minuta kasnije je prednost duplirao Đerar Moreno.

Počasni pogodak za "modre" je dao Mislav Oršić u 74. minutu.