(VIDEO) POZNATI SVI POLUFINALISTI LŠ: Siti bio na korak od ELIMINACIJE, pa preokretom prošao dalje! Kurtoa SAČUVAO Real na Enfildu

14.04.2021

18:00 >> 21:05

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Slavlje "građana"

Fudbaleri Mančester sitija su rezultatom 2:1 savladali Borusiju u Dortmundu posle preokreta i tako su materijalizovali pobedu koju su prošle nedelje na svom terenu ostvarili istim rezultatom. "Milioneri" su povei golom Džuda Belingema, ali su preokret "građanima" doneli Rijad Marez i Fil Foden.

Sa druge strane, u duelu Liverpula i Reala nije bilo golova, pa su Madriđani prošli u polufinale zahvaljujući pobedi od 3:1 u Madridu.

Siti i Real su se tako pridružili Pari Sen Žermenu i Čelsiju u polufinalu.

Mančester siti je do pobede došao posle preokreta. Belingem je u 15. minutu doveo u vođstvo Borusiju, koja je u tom trenutku u džepu imala plasman u polufinale elitnog takmičenja. Ipak, u drugom delu je Siti napravio preokret. Najpre je Marez u 55. minutu iz penala koji je skrivio Emre Džan izjednačio rezultat, a prolaz Engleza je overio Foden sjajnim udarcem 15 minuta pre kraja meča.

Prvo poluvreme je bolje otvorila ekipa Brusije koja je imala jednu šansu, pa postigla gol. Međutim, posle pogotka "milionera", gosti su se razbudili i ređale su se njihove šanse. Najbliži golu je bio Kevin De Brujne koji je pogodio prečku u 25. minutu, a u ostalim situacijama se istakao golman Hic.

U drugom poluvremenu je na terenu postojala samo ekipa Sitija koja je dominirala, opstigla dva gola i maksimalno zasluženo se našla u polufinalu.

Sa druge strane, junak madridskog Reala je Tibo Kurtoa. Liverpul je na "Enfildu" imao sijaset preozbiljnih šansi, ali je fantastični Belgijanac svaku osujetio.

U nekoliko navrata je zaustavljao pokušaje Salaha, a ništa mu nisu mogli ni Firmino, Mane, Žota, Vajnaldum i Milner koji su takođe imali dobre šanse.

Na drugoj strani, Real nije često pretio, ali su Benzema i Vinisijus propustili po jednu veliku šansu, a Francuz je čak pogodio i stativu.

Mančester siti će se u polufinalu sastati sa Pari Sen Žermenom, dok će se za finale na drugoj strani boriti Real Madrid i Čelsi.

Liverpul - Real Madrid 0:0 /prvi meč 1:3/

Borusija Dortmund - Mančester siti 1:2 (1:0) /prvi meč 1:2/

/Belingem 15 - Marez 55p, Foden 75/

Kraj i na "Enfildu"! Real Madrid je poslednji polufinalista ovogodišnje Lige šampiona!

Kraj u Dortmundu, Mančester siti je u polufinalu!

90+2. minut - Još jednom je Kurtoa izašao kao pobednik duela sa Salahom koji je propustio još jednu šansu.

89. minut - Šutirao je Džan sa distance, ali preko gola.

82. minut - Pravu bombu je ka golu Borudije uputio Zinčenko, ali je Hic sjajno odreagovao.

81. minut - Pokušao je Benzema glavom o pod da pošalje loptu u mrežu Alisona, ali je ona otišla iznad gola.

75. minut - GOOOOOOL! Mančester siti vodi 2:1! Fil Foden trese mrežu Borusije preciznim udarcem sa distance.

74. minut - Sjajan soloprodor De Brujnea i šut, ali je Hic krajnjim naporima izbacio loptu u korner.

70. minut - Zatresao je mrežu Madriđana Diogo Žota, ali nažalost po Liverpul samo njen spoljni deo.

69. minut - Dobru priliku je imao Firminom ali ga je Militao izblokirao u poslednjem trenutku.

69. minut - Malo je falilo da Mats Humels zatrese mrežu Sitija, ali je lopta otišla iznad prečke posle njegovog udarca glavom.

66. minut - Ogromna šansa za Real bukvalno ni iz čega. Valverde je proigrao Vinisijusa, ali mladi Brazilac u situaciji 'jedan na jedan' nije uspeo da savlada Alisona.

65. minut - Velika borba na oba stadiona, ali bez konkretnih šansi u prethodnih deset minuta.

55. minut - GOOOOOOL! Rijad Marez je precizan sa bele tačke.

52. minut - Penal za Siti! Emre Džan je igrao rukom.

51. minut - Opasan pokušaj Zinčenka, ali Hic prebacuje loptu u korner.

46. minut - Utakmice su nastavljene, a Liverpul je odmah imao šansu preko Firmina.

Poluvreme! Borusija vodi 1:0 protiv Sitija, dok na meču Liverpul - Real nema golova!

42. minut - Repriza situacije od pre minut na "Enfildu", samo je sada loptu preko gola poslao Vajnaldum.

41. minut - Ponovo je Liverpul imao odličnu šansu, ali je Salah loptu poslao malo iznad prečke.

38. minut - Zinčenko je pokušao glavom, ali je Hic bio spreman.

38. minut - Aleksander-Arnold je uputio odličan centaršut ka Maneu koji je zakasnio za delić sekunde, a da nije našao bi se u velikoj šansi.

32. minut - Gol Borusije visi u vazduhu! Marez je bio u velikoj šansi, ali je golman Hic uspeo da zaustavi taj pokušaj.

29. minut - De brujne je pokušao iz slobodnog udarca, ali su "građani" dobili samo korner.

25. minut - Prečka! Sada se okvir gola zatresao i u Dortmundu, a blizu pogotka je bio Kevin De Brujne.

20. minut - Sativa! Benzema je zatresao okvir Liverpulovog gola, a u nastavku je priliku da savlada Alisona imao i Vinisijus, ali je njegov sunarodnik odlično odbranio.

15. minut - GOOOOOL! Borusija vodi! Strelac je Džud Belingem!

11. minut - Nova fantastična odbrana Kurtoe. Milner je plasirao loptu sa 20-ak metara, ali je Belgijanac sjajnom paradom sprečio loptu da uđe u gol.

7. minut - Opasan pokušaj Dauda, ali je Ederson bio dobro postavljen, pa nema gola ni u Nemačkoj.

2. minut - Veliku šansu je imao Mohamed Salah, ali je sjajno reagovao Tibo Kurtoa koji je nogom sprečio loptu da uđe u gol.

Utakmice su počele!

20.50 - Brojimo "sitno"! Do početka mečeva je ostalo još deset minuta.

20.30 - Pogledajte kako je protekao dolazak fudbalera na "Enfild" i "Signal Iduna Park".

20.10 - Do početka mečeva je ostalo još 50 minuta, a u nastavku vam predstavljamo sastave na večerašnjim utakmicama.

Liverpul sa najjačim raspoloživim snagama juri 1:3 protiv Reala, dok je Zinedin Zidan našao interesantno rešenje na poziciji desnog beka.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Filips, Kabak, Robertson - Vajnaldum, Fabinjo, Milner - Salah, Firmino, Mane.

REAL MADRID: Kurtoa - Valverde, Militao, Načo, Mendi - Modrić, Kazemiro, Kros - Asensio, Benzema, Vinisijus.

Erling Haland će predvoditi navalu "milionera" koji će pokušati da nadoknade 1:2 sa "Etihada".

BORUSIJA DORTMUND: Hic - Mori, Akandži, Humel, Gereiro - Belingem, Džan, Daud - Knojf, Haland, Rojs.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Stons, Dijaš, Zinčenko - De Brujne, Rodri, Gindogan - Marez, Silva, Foden.

20.00 - Dobrodošli na lajv blog utakmica četvrtfinala Lige šampiona na portalu Republika.rs.