ĐAVOLSKI TEŽAK ZADATAK ZA KATALONCE: Sevilja nadigrala Barselonu u prvom meču polufinala Kupa kralja!

10.02.2021

22:00

Fudbaleri Sevilje pobedili su Barselonu rezultatom 2:0 u prvom polufinalnom meču Kupa kralja.

Sevilja - Barselona

Barselona je bolje otvorila meč i imala prvu veliku šansu, pošto je Grizman lepo proigrao Mesija, ali je Bono sjajno reagovao.

Sevilja je povela iz svoje prve šanse, a za to su podjednako zaslužni štoperi Đules Kunde i Samjuel Umtiti.

Kunde je ponizio Umtitija na putu ka golu i rutinski savladao Ter-Štegena za zasluženo vođstvo Sevilje.

Do poluvremena, nije bilo većih prilika, Sevilja je sačuvala prednost, pa je Barselona morala da pojača tempo u nastavku.

Drugi pogodak za Sevilju postignut je u 85. minutu, a delo je bivšeg igrača Barselone Ivana Rakitića.

Hrvatski internacionalac je izbegao ofsajd zamku i išao je sam ka golu, imao vremena da se namesti i da pogodi za konačnih 2:0.

Pogodak nije proslavio iz poštovanja prema klubu sa kojim se naosvajao trofeja u karijeri.

U nadoknadi vremena golman Bono je i treći put uspešniji od Mesija, ovaj put mu je zaustavio slobodnjak sa 25 metara.