HRVATSKA U ŠOKU: Dinamo doživeo NEVEROVATAN poraz!

utorak, 19. 1. 2021.| 21:28

0

Fudbaleri Rijeke pobedili su Dinamo u Zagrebu u zaostaloj utakmici šestog kola Hrvatske nogometne lige rezultatom 2:0.

youtube.com/printscreen
Ilustracija

Riječani su do trijumfa u velikom derbiju nad aktuelnim šampionom stigli pogocima u drugom poluvremenu u razmaku od svega pet minuta.

Najpre je Menalo u 65. doveo goste do prednosti, da bi u 70. Andrijašević otklonio sve dileme oko pobednika.

Oba gola Rijeke stigla su kao kazna Modrima za promašeni jedanaesterac u 53. minutu. Neprecizan sa bele tačke bio je Petković. Prethodno je napadaču domaćih poništen i pogodak u 45+2. minutu zbog ofsajd pozicije na signalizaciju VAR.

Rijeka je sedmom pobedom u sezoni stigla do 23 boda, ali je i dalje na četvrtoj poziciji. Dinamo je trećim porazom ostao lider sa 33, koliko ima i drugoplasirani Osijek. U drugoj utakmici dana, Istra i Gorica su remizirali 1:1. Vuk je u 57. doveo Istrane do prednosti, ali je bod gostujućem sastavu doneo Jovičić u 68.

Istra je poslednja na tabeli sa 10, dok je Gorica treća sa 30 poena.

(FOTO) DEJO, ROBI, PIKSI I DIKA U GRADU MODE! Ovako su Zvezdine legende krenule u pohod na Milano!