VETERAN RASTUŽIO ENŠEDE: Tadićev Ajaks preživeo PAKAO protiv Tventea!

14.01.2021

21:07

Bilo je baš uzbudljivo.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić

Fudbaleri Ajaksa savladali su sa 3:1 (1:0) Tvente u Enšedeu u 16. kolu holandske Eredivizije, posle šokantne završnice.

"Kopljanici" su vodili veći deo meča, ali su u samoj završnici primili pogodak i sebi zakomplikovali život. Međutim, iskusni Huntelar je bio dvostruki strelac u nadoknadi čime je svom timu doneo zlata vredne bodove.

Vodeći gol za velikana sa "Johan Krojf arene" delo je skupocenog pojačanja iz Vest hema, centarfora Sebastijana Alea koga je proigrao Entoni već u 7. minutu utakmice.

Ipak, šest minuta pre isteka 90. Plegezuelo je izjednačio, a onda je na scenu stupio iskusni veteran.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić predvodio je kao kapiten Ajaks svih 90 minuta.

Nakon 16 odigranih rundi, "kopljanici" su na čelu tabele holandskog prvenstva sa 38 bodova, tri više od Fejnorda i Vitesea, koji dele drugo mesto.