BAJERN STREPEO: Sančo i Haland SRUŠILI Lajpcig!

09.01.2021

19:46

Fudbaleri Borusije Dortmund su rezultatom 3:1 pobedili Lajpcig u utakmici 15. kola Bundeslige.

Erling Holand

Lajpcig je igrao dobar fudbal, imali su šansu da se vrate na čelo Bundeslige, ali nisu iskoristili jučerašnji poraz Bajerna za povratak na tron.

Oni su bili bolji rival u prvom poluvremenu, Borusija nije uputila nijedan šut na gol. U nastavku, totalno druga slika.

Prvo je Džejdon Sančo u 55. minutu doneo prednost Borusiji, da bi Erling Haland u 71. minutu "zakucao" loptu u mrežu za 2:0, a potvrdio je trijumf nekih 13 minuta kasnije, kada je postigao i treći gol.

Za konačnih 3:1, postarao se Aleksander Sorlot u 90. minutu utakmice.