KATALONCI SE NAMUČILI: Barselona minimalnim rezultatom pobedila NAJGORI tim u Primeri!

03.01.2021

22:03

Fudbaleri Barselone savladali su Uesku u gostima sa minimalnih 1:0 u okviru 17. kola španske Primere.

Frenki de Jong

Jedini pogodak postigao je Frenki de Jong u 27. minutu. Holanđanin je mrežu Fernandesa zatresao iz neposredne blizine, nakon što ga je Lionel Mesi na sjajan način uposlio.

Katalonci su dominirali, imali posed veći od 70 odsto, uputili više od 20 udaraca ka golu rivala.

Međutim, pravih, stopostotnih prilika gotovo da nije bilo. Izdvaja se jedino pokušaj Lionela Mesija u 69. minutu.

Bilo kako bilo, Blaugrana je ostvarila novu pobedu i sada je peta na tabeli sa 28 bodova. Vodeći Atletiko, koji ima i utakmicu manje, beži im 10 bodova. Ueska je ostala zakucana za dno i ima 12 bodova.