BUNDESLIGA: Moćni Lever gazi sve redom, Levandovski ponovo heroj Bajerna!

22:30

Favoriti su opravdali uloge u mečevima 12. kola Bundeslige.

Fudbaleri Leverkuzena

Bajer Leverkuzen je kao gost deklasirao Keln – 4:0 (2:0).

Leverkuzen tako ostaje na prvom mestu Bundeslige i jedini je neporaženi tim Bundeslige. Vajzer je u osmom minutu doneo prednost, da bi je već u 10. Dijabi duplirao.

"Blickrig" videli smo i u drugom poluvremenu. Šik je pogodio u 54, a mladi Virc u 59. minutu.

Bajern je kao domaćin pobedio Volfsburg – 2:1 (1:1). Gosti su došli do vođstva u 5. minutu. Strelac je bio Filip. Izjednačio je Robert Levandovski u nadoknadi prvog poluvremena. To mu je bio 250. gol u Bundesligi. Još jedan je postigao u 50. minutu i to je bio gol za pobedu.

Lajpcig je kao gost savladao Hofenhajm – 1:0 (0:0). Jedini gol na meču postigao je Poulsen u 60. minutu. Augzburg je kao gost savladao Arminiju u Bilefeldu – 1:0 (0:0). Strelac pobedonosnog gola bio je Guvelev u 85. minutu.