VELIKA POBEDA KATALONACA: Barselona posle preokreta savladala sjajni Sosijedad!

16.12.2020

22:25

Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad u meču 19. kola španske LaLige – 2:1 (2:1).

Fudbaleri Barselone

Barselona svoj meč 19. kola igra sada, pošto će u januaru igrati Superkup, u istom terminu kada se ovo kolo bude redovno odigravalo. Svoj meč 19. kola odigrao je i Real Madrid protiv Bilbaa, i upravo će se Real, Bilbao, Barselona i Sosijedad boriti za trofej u Superkupu Španije.

Barselona je vezala dve pobede, dok je Sosijedad bez trijumfa na poslednjih sedam utakmica u svim takmičenjima.

Ipak, gosti su poveli u 28. minutu. Strelac je bio Vilijan Žoze. A onda, brzo Barselona poravnava rezultat. Izjednačenje u 31. minutu donosi Đordi Alba. Pogodio je rašlje sa 10 metara slabijom desnom nogom.

Za preokret se pobrinuo Frenki de Jong. Pogodio je u 43. minutu na asistenciju Albe.

Ter Štegen imao je nekoliko sjajnih odbrana u drugom poluvremenu. Branio je udarce Isaka i Januzaja i sačuvao vođstvo svoje ekipe.