13.12.2020

14:03

Uzbudljiv susret u šampionatu Italije.

Duel Karbonija (Kaljari) i Lukakua (Inter)

Fudbaleri Intera nadigrali su Kaljari na Sardiniji u 11. kolu Serije A sa 3:1 (0:1), posle preokreta.

Četa Antonija Kontea je gubila veći deo utakmice, ali je uspela da u završnih 15-ak minuta tri puta savlada golmana domaćih Kranja i stigne do važna tri boda.

Kaljari je poveo u 42. minutu golom Sotila. Usledila je ofanziva "neroazura" koju je krunisao Barela u 77. a potom je D'Ambrozio sedam minuta kasnije doneo vođstvo gostima.

Slavlje Intera potvrdio je Romelu Lukaku pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Novom pobedom, Inter je stigao do 24. prvenstvenog boda, čime se primakao vodećem Milanu na "minus dva", dok je Kaljari na 12. mestu na tabeli.