STARA DAMA STREPELA DO 89. MINUTA: Bonući doneo Juventusu trijumf u gradskom derbiju!

05.12.2020

19:03

Fudbaleri Juventusa su savladali Torino u gradskom derbiju na svom terenu sa 2:1 u meču 10. kola Serije A.

FK Juventus

Prvak Italije je stigao do tri boda u samom finišu meča. Junak pobede "stare dame" bio je kapiten Leonardo Bonući, koji je u 89. minutu bio najviši u skoku i na asistenciju Huana Kvadrada rešio pitanje veoma uzbudljivog meča.

Gosti su stigli do vođstva već u devetom minutu kada je posle loše reakcije odbrane domaćih nakon kornera gol je postigao Nikolas N'Kolu.

Već u 13. minutu Simone Zaza je zamalo udvostručio prednost "bikova", a do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane.

Torino je sačuvao vođstvo pred ulazak u poslednjih pola sata utakmice.

Pirlo je u 71. minutu poslao na teren Aleksa Sandra i Vestona Mekenija izvevši iz igre Adirana Rabijoa i Danila.

A nagrada je usledila samo osam minuta kasnije kada je pridošlica iz Šalkea donela izjednačenje nakon asistencije Kvadrada.

U poslednjih 15 minuta šansu je dobio i srpski reprezentativac Saša Lukić, ali je već posle prvog minuta na terenu zaradio žuti karton nakon oštrog starta.