ISUSOVE MUKE ZVEZDE NA MAGLOVITOJ "MARAKANI": Falčineli sa DVA KOMADA slomio otpor HRABRE Inđije!

08.11.2020

20:01

Uoči reprezentativne pauze.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Inđija

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Inđiju u 14. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:2 (1:1), na stadionu "Rajko Mitić".

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Dijego Falčineli, dok je takođe dva pogotka za goste dao Nešković. Inđijci su se odlično držali sve do 85. minuta, kada je italijanski napadač sjajnom reakcijom savladao odličnog Jovičića sprečivši novo iznenađenje na "Marakani".

No, krenimo redom...

Prvo poluvreme započelo je u veoma sporom ritmu, a uspavanku je prekinuo Dijego Falčineli u 21. minutu susreta. Njega je proigrao Željko Gavrić odličnim centaršutem, a Italijan je "pospremio" loptu u mrežu za 1:0.

U 33. minutu, crveno-beli su imali ogromnu šansu da dupliraju vođstvo. Šutirao je Ben, Jovičić je odbranio, a odbitak nije iskoristio Katai. Inđijci su to kaznili u finišu prvog dela igre. Igrao se 36. minut kada je Eraković napravio kardinalnu grešku. Mladi defanzivac je vratio kratku loptu ka Milanu Borjanu, što je iskoristio Nešković i izjednačio je rezultat.

Crvena zvezda je pritiskala u drugom poluvremenu, ali je vojvođanski superligaš prvi stigao do pogotka. Nešković je po drugi put matirao Borjana, nakon kontranapada, pa je potpuno šokirao večeras okovanu maglom "Marakanu".

Aktuelni srpski šampion je poravnao na 2:2, 15-ak minuta pre kraja utakmice. U kaznenom prostoru gostiju dogodilo se blago povlačenje Čermelja nad Pavkovim, koje je glavni arbitar Milanović procenio kao penal. Precizan je bio Aleksandar Katai, pa je na semaforu stajalo 2:2.

Preokret Zvezdi doneo je Falčineli u 85. minutu svojim drugim pogotkom na utakmici, čime je sprečio drugi uzastopni kiks izabranika trenera Dejana Stankovića na stadionu "Rajko Mitić", posle remija sa Javorom bez golova.

Podsetimo, sada nas očekuje reprezentativna pauza, odnosno dve nedelje bez klupskog fudbala.

SUPERLIGA, 14. kolo

Petak

Metalac – Vojvodina 3:3 (1:1)

(Katanić 33, Arambašić 85, Grbović 90+2 – Mrkaić 17, Čović 73, Đuričin 78)

Čukarički – Voždovac 3:2 (1:1)

(Birmančević 26 penal, 85 penal, Endijae 68 – Nišić 32, Putinčanin 58)

Mačva – Javor 1:0 (0:0)

(Ortiz 81)

Radnički Niš – Radnik 0:1 (0:1)

(Makarić 17)

TSC Bačka Topola – Mladost 5:0 (3:0)

(Milićević 33, Petković 43, Zec 45, Banjac 80, Babić 87)

Spartak – Partizan 1:2 (0:1)

(Tufegdžić 60 - Asano 34, Šćekić 71)

Nedelja

Crvena zvezda – Inđija 3:2 (1:1) (Falčineli 21, 85, Katai penal 75 - Nešković 36, 64)